| Natalie a întrebat:

Hello TPU :*... vreau sa va cer si eu sfatul in legatura cu ceva...in urma cu ceva timp am cunoscut un baiat pe mess,,, ne-am intalnit de cateva ori,
ma atrage, insa nu in sensul de iubit... el vrea sa fim impreuna insa eu mai sunt putin retinuta in legatura cu acest subiect. cert e ca el nu imi este indiferent...acum catva timp i-am spus ca deocamdata vreau sa fim doar prieteni si a lasat-o mai moale.adica aproape m-a tratat cu indiferenta si atunci am inceput din nou sa-l caut. ce credeti ar trebui sa ies cand ma cheama afara? pentru ca mereu simt nevoia sa inventez o scuza pentru a nu iesi si nu stiu de ce.are ceva ce ma face sa-l resping dar si ceva ce ma atrage.

2 răspunsuri:
| lolli_4147 a răspuns:

Eu zic sa incepi prin a iti defini sentimentele... Hotaraste-te daca el e sau nu ceea ce cauti. Incearca sa faci o paralela, sa pui in balanta ce iti place si ce nu iti place la el, una din cele doua sigur va inclina balanta. Daca te vei hotari sa ai o relatie cu el, intotdeauna partea care te face sa il respingi te va indeparta de el. Consider ca ar fi o relatie sortita, predispusa esecului inca de la inceput. Cand iti place o persoana, stii si simti asta.Atractia despre care vorbesti cred ca este mai mult o...sa ii spun asa, dependenta, desi nu e cel mai potrivit cuvant, dpendeta de a stii ca intotdeauna e acolo cineva care te cauta, te vrea, te place. Vrei, iti place sa fii cautata, iar in momentul in care asta nu se mai intampla tinzi sa crezi ca, totusi, iti placea persoana respectiva, desi totul se rezuma la aceasta dorinta de a te simti importanta pentru. cineva.

| Maria123 a răspuns:

"m-a tratat cu indiferenta si atunci am inceput din nou sa-l caut"
Din asta inteleg ca te-ar atrage ca iubit doar cand nu te baga in seama.Probabil daca ti-ar zice ca s-a saturat si nu mai vrea nici sa vb cu tine, atunci clar te-ai "indragosti" de el. E cam aiurea.Nu cred ca te atrage, doar vrei tu sa crezi asta pentru ca ti se pare mai interesant sa te rogi tu de el.