| Pufytza a întrebat:

Hello TPU! Vreau si eu niste pareri...nu ma judecati in privinta a ceea ce va voi spune.
Am fost intr-o relatie cu un baiat care chiar tine la mine si acum. Eu m-am despartit pentru ca am dat-o in bara. Problema e ca am dat de unul pentru care am o slabiciune de vreo 3 ani si care se comporta ca un personaj episodic. De cate ori reapare imi intoarce lumea pe jos. De data aceasta a fost cel mai naspa...eram intr-o relatie cu altcineva, iar eu ma sarutam si stateam in brate cu acel tip langa care nu mai am simtul realitatii.
Nu i-am spus celui cu care am fost de gafa mea pentru ca stiu ca il va durea mult.
Iar acum nu mai pot sa ma concentrez la nimic. Stiu ca am fost oribila. Sfaturi?
Apropo, nu garantez ca ma voi potoli din moment ce el e calcaiul lui Ahile al meu.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Desparte-te de bietu baiat caruia ii irosesti timpul si bafta la curvit cu "Calcaiul lui ahile"

| Pufytza explică (pentru Adry05):

M-am despartit de el la scurt timp dupa.

| Adry05 a răspuns (pentru Pufytza):

Ok, nici sa nu mai intri in vreo relatie pana nu-ti vine mintea la cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti este rusine de comportamentul prostesc de pana acum, de ce nu te scuturi de el si inveti din greseli?
Fa-ti o relatie noua si uita de astia 2.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O iubire trebuie să conducă la o relație stabilă.
Restul sunt povești.
Acesta este sfatul. Să nu visezi la împăratul Japoniei, că nu e pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Eu nu înteleg ce sfat vrei de la noi dacă nu te potolești?
Lasă acel băiat în pace dacă nu ești capabilă să îl respecți.

| Hammurabi a răspuns:

Faptul că te-ai despărțit e un lucru bun. Cu toate că trebuia să o faci, înainte să se întâmple orice altceva.
De acum înainte va trebui să ai grijă să nu-ți suprapui relațiile și să nu-i faci pe alții să sufere.
În rest, poți să faci ce vrei. E viața ta, ți-o trăiești cum îți place.
Atâta timp cât ești convinsă că mai târziu nu-ți va părea rău.

| sofisis a răspuns:

Faptul ca te-ai despartit si ca nu continui sa ti bati joc de baiat in continuare, e ok.
Dar pentru tine iti spun...nu e sanatos sa fii atat de legata de cineva care apare si dispare cum are chef. O sa ai multe de pierdut. Ani intregi din viata pentru absolut nimic.

| Plato a răspuns:

Macar acum sa ai bun simt si decenta sa nu-ti mai bati joc de omul ala. Lasa-l in pace si mergi cu cine vrei.

Ti le intoarce soarta toate astea, vezi tu. Karma nu doarme.

| Crackman a răspuns:

Astea nu exista cu calcaie happy. Treszestete in viata reala, basmul se termina in momentul in care iti strici usor usor viata. Probabil nu ai taria, demnitatea sau mintea sa gestionezi ce este normal si nu.
Daca o sa ai pe unu( familie ) si vine asta episodic, iti inchizi copilul in debara sa nu te deranjeze. Genul asta de prostute imi fac lehamite, si sunt de acord ca tie sa iti vina roata inapoi in viata.

| Irinel15123532 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=m71f1kRm5hU&t=808s

Jocul imoralitatii aduce multa durere, iti spun inca de pe acum ca iti vei lua rasplata, Isaia 29 : Vai de cei ce îşi ascund planurile dinaintea Domnului, care îşi fac faptele în întuneric şi zic: „Cine ne vede şi cine ne ştie?" Stricaţi ce sunteţi!''
Pe Dumnezeu nu il poti minti. Jocul acesta pe care TU il coordonezi, va aduce durere, inimi zdrobite, relatii distruse, chiar violenta. Si din ce spui tu aici ''Apropo, nu garantez ca ma voi potoli'' Imi dau seama ca nu ai nici cea mai mica remuscare.
Iesi din jocul acesta pana nu este prea tarziu. Hristos te iubeste
Intoarce-te la El, ai un mare pret in ochii Lui.
https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY&t=118s

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Atâta timp cât spui ca nu te vei potoli, ce sfaturi mai doresti? Dacă știi că nu poți renunța la acel băiat care iti e slăbiciune, nu te mai băga să iti faci alte relații daca stii ca pe fiecare l-ai da oricand pentru băiatul acela pe care îl stii de 3 ani. Te pui pe tine intr-o situatie urâtă si iti strici imaginea si plus de asta, mai faci si altul sa sufere!

| Sindbad a răspuns:

In realitate, cauti validare pentru aventurile tale. Alergi din floare in floare si mai esti (a se citi pozezi) si victima. ce ti-ai putea dori mai mult?