| Anda357763 a întrebat:

Hello! Treaba sta in felul urmator. Am intalnit un baiat intr-o organizatie si datorita activitatilor stam aproape zilnic impreuna, uneori chiar si dupa ce se termina. El are o relatie de 2-3 luni, dar mi-a spus ca i-am parut interesanta de la bun inceput si ii place de mine. El a propus sa mentinem totul discret, pana ne cunoastem mai bine, mai petrecem timp impreuna..si dupa sa vedem ce se intampla. Ce ziceti? Pentru fata respectiva clar nu e benefic si ma gandesc cum s-ar simti daca ar sti, iar el inca nu stie ce sa faca (pentru ca nu ne cunoastem foarte bine), iar eu..nu stiu ce sa fac.
(Si da, m-am gandit ca daca acelei fete ii face asa si mie mi-ar putea face la fel, doar ca a zis ca de obicei nu face mizerii de genul) Ce solutie ar trebui sa-i propun? Sau as putea lasa totul sa vina de la sine, sa decurga asa cum e firesc si..sa vad ce si daca iese?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vrei să nu mai fii o târfă și să stai după bărbatul alteia așteptându-l să se hotorască POATE să te aleagă pe tine? Mulțumim, semnat femeile cu un gram de demnitate

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca este un mare mincinos si va joaca pe amandoua cum vrea el.
Eu spun, sa-i zici asa, ca-l astepti pana incheie povestea cu cealalta, ca nu esti dispusa sa fii a 3-a roata la bicicleta, sa stai ascunsa ca o femeie nenorocita, sa nu-i strici relatia.
Mie una, mi se pare un mitocan!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Soluția care vine de la sine e cea mai bună în acest caz. După ce se decide să rămână cu tine însă, poți să îi pui această condiție a relației între voi. Dacă apare alta, să te anunțe ți să nu țină secret.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa o perioada de timp vei pati si tu la fosta lui prietena. Ti-ar placea sa fii in aceeasi situatie?

| Andreeush a răspuns:

El își bate joc de prietena lui și nu e corect nici față de tine.
Dacă ție îți convine să fii cu un asemenea specimen e problema ta.

| sofisis a răspuns:

E foarte aiurea. Adica cumva tu trebuie sa ce? Sa il convingi ca meriti mai mult decat amarata aia de acasa care habar nu are de nimic si care crede ca vai, ce iubit are ea.
Aiurea oricum ai da-o.
"Pentru fata respectiva clar nu e benefic si ma gandesc cum s-ar simti daca ar sti" - si pentru tine e benefic? Ca trebuie sa "va luptati" cumva una cu alta pentru atentia printului?
Doamne fereste laughing))

| ywar a răspuns:

Dumnezeu randuieste lucrurile sa fie intr-un echilibru. Adesea ne dam cu fundul de pamant ca nu ne ies niste lucruri, nu suntem acceptati la un loc de munca, nu primim atentia unei anumite persoane pe care Noi o dorim. Uitam insa un aspect. Tot ce e fortat, e efemer! Daca am constientiza asta - am realiza probabil ca in clipa in care nu a iesit o anulita chestie este pentru ca locul nostru nu era acolo (sa invatam ceva, sa dobandim o anumita experienta).
Acelasi lucru ti-l spun si tie: daca nu e sa fie al tau, tu poti sa faci zece rugaciuni si 3 pomeni. Daca va fi al tau sau va avea un rol poate permanent sau efemer in existenta ta - vei fi Prima care va afla.