| Oanix21 a întrebat:

Hello tuturor. Vreau să vã povestesc ceva pentru a-mi putea răspunde la o întrebare. De aproape 6 luni vorbesc cu un coleg de la muncã care este însurat. Da stiu, pot fi judecată prin asta dar eu am învățat sã nu mai judec nici oamenii, nici unele situații dar nici pe mine. De când am venit în firma unde suntem colegi, mereu mi-a arătat atenția lui dar nu eram interesată..mai ales ca pe atunci el era cu una din firma pe care a iubit-o orbește încât a vrut să-și lase soția pentru ea dar nu a vrut ea să rămână cu el. Așa, ei s-au despărțit și nu știu exact motivele reale sau ce a fost între ei și nici nu mă interesează. Cert este cã, nu ne-am propus sa ne apropiem..mai ales cã eu nu-i arătam atenția lui la început, dar din vorbă în vorbă a început să îmi arate cum este el de fapt. La lucru se comporta diferit cu toată lumea și nu oricine are atenția lui.
Mereu la lucru venea și îmi dădea dulciuri,mereu mã ajuta, mereu mã caută cu privirea încât a aflat când este ziua mea și mi-a făcut un cadou. Eu nu am crezut ca el chiar o să facă acest gest, până mi-a zis ca este deja pregătit și ca vrea sa mi-l dea.I-am dat numărul meu să văd dacă chiar este o farsă sau ceva cerându-mi-l pentru a mă contacta să mi-l ofere, am vorbit prin mesaje și în final ne-am întâlnit.
Mi-a recunoscut ca nu a avut o altă intenție decât să îmi fure un sărut fiindcă visa la buzele mele de mult 1 an de zile. Din vorbă în vorbă și drag unul de altul…ca da, deși nu îi dădeam atenția mea la început îmi plăcea de el, am început să avem acesta aventură să zic așa.
Am discutat despre statutul lui de acasă și ca ne putem cunoaște și merge mai departe dar fără a afecta viața lui de familie..fiindcă nu îmi doresc să-i distrug familia.

Se vede și dă semne clare ca este îndrăgostit..de la priviri până la gesturile muuulte pe care le face dar simt ca nu vrea să recunoască.

Întrebarea mea este: Credeți ca se poate sa îi fie teamă să se îndrăgostească de mine mai tare având în vedere ca a mai avut o aventură care a rezultat asta?

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Om insurat care cauta femei la tot pasul... chiar crezi ca merita efortul pentru probabil cateva partide de sex?

| Oanix21 explică (pentru suntserios):

Nu e doar asta. Este un om minunat și am învățat multe de la el

| suntserios a răspuns (pentru Oanix21):

Om minunat care își înșeală nevasta cu cine apuca și apoi le schimba că pe șosete
Minunat.

| Madaxo97 a răspuns (pentru suntserios):

Bine zis.

| mihai69 a răspuns:

Cred că e un mare artist manipulator și singurul lucru de care este „îndrăgostit" e sexul tău.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca e îndrăgostit, este doar atras. Îi place și lui atenția și vrea asta de la cât mai multe femei în același timp, de asta nu se mulțumește numai cu soția de acasă. Casnicia nu cred că și-o va distruge dacă nu se află de ce faceți, dar o să te distrugă pe tine, pentru că tu pari cea îndrăgostită, iar când vei realiza că nu își va lăsa niciodată soția pentru tine si iti faci speranțe și filme în cap aiurea, vei fi foarte rănită.

| Oanix21 explică (pentru Madaxo97):

Nu își face nimeni speranțe. Eu am explicat, povestit și întrebat cu totul altceva.

| 1onur a răspuns:

îndrăgostit de tine? rolling on the floor))rolling on the floor)))rolling on the floor))...

Singura lui team este să nu se ajungă în pate cu tine. Restul pentru el este joc de glezne și frecatul din palme îndrăgostit zici? rolling on the floor)) vai de capul și zilele tale vai de capul tău in ce joc cazi tu și cu ce specimene ai de aface...

| 1onur a răspuns (pentru 1onur):

Ești naivă și inocentă cazi în jocul unui mare jucător El caută treabă cu tine atâta tot nimic mai mult. și este mai mult decât evident ce face el cu tine am destule detalii despre manifestările și comportamentul lui de jucător.

Un bărbat Adevărat care își iubește cu Adevărată familia soția un bărbatul care iubește cu Adevărat din toată inima lui tot sufletul lui pe soția lui nu are ce tangenție sa aibă cu o alta fată alta femeie când el are o soție și o familie acasă el știe foarte foarte foarte foarte bine ce face nu este nici fraier nici prost da nici nu-și iubește cu Adevărat familia și soția este un jucător individul.Nu un om loial.

| Oanix21 explică (pentru 1onur):

Vreau să îți zic ca atunci când soția lui este acasă din străinătate, el vine și se vede cu minelaughing)

| 1onur a răspuns (pentru Oanix21):

Ce surpriză nu ma așteptam deloc la un așa răspuns la o așa întrebare. Ești Mîndruță de tine așa am "răs" și eu era amuzant rău ce spui "hahahahaha"" e bine ca ști ce faci măcar cu un bărbat însurat... eu ți-am răspuns la întrebare pentru bine tău dar se pare că nu-ți pare rău deloc de vizitele lui "hahahahha" ce amuzant ma întreb soția lui procedează la fel de "loial" cum face dânsul cu colegii de muncă..."hahahahahahahahaha"" ce "amuzant"... după va întrebați de ce ajungeți folosite de bărbați păi uite în ce combinați intrați cu bărbați însurați cu femei acasă...

Va puneți sigure în situația pe care știți foarte bine nu aveți ce căuta în așa relație fiindcă dezbinați famili unui om sau cuiva și încurajați prostia și înșelatul. Dacă tu ca femei nu ridici coada nimeni nu are ce să-ți facă mai ales un bărbat însurat...

Ce misogin și "frustrat" sunt "hahahahaha".

| Cipi1212 a răspuns:

De ce te încurci cu un bărbat însurat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că e mare "player". Deci el are soție, amantă și tu la ce te-ai încadra? Tu chiar ești îndrăgostită, iar el este un Casanova. Cel mai probabil tu vei fi cea care va suferi. Ar fi de bun simț să te îndepărtezi de individ.

O vorbă bătrânesca zice că (e despre barbat): dacă și amanta mă inseala, înseamnă că nu mă pricep". Acum înlocuiește bărbatul cu femeia din zicală; tu vei fi acolo.

| Oanix21 explică (pentru anonim_4396):

Nu are și soție și amantă. Povesteam mai sus de o alta care a fost înaintea mea. Care a fost îndrăgostit de ea orbește și a vrut să și lase soția pentru ea. Eu prin întrebarea mea m-am referit ca dacă de aia a a îndrăgostit în halul acela..acum ca eu îl simt atras și îndrăgostit credeți ca dacă asta între noi va continua o sa-i fie teamă sa se îndrăgostească din nou?

| Giulia911 a răspuns:

Ăsta vrea sa te babardeasca și sa te părăsească. Bărbații sunt leșinați după SEX, ar face-o cu aproape orice fel de femei. La ei intervin mai greu sentimentele.

| adam7 a răspuns (pentru Giulia911):

Giulia, nu ai dreptate, suna a frustrare ce spui.
Mă știu pe mine și nopțile mele nedormite, deci da: și noi bărbații avem sentimente cum aveți și voi!
Ne îndrăgostim, facem cele mai frumoase gesturi, avem răbdare, lăsăm de la noi, ne schimbăm, ne recunoaștem greșelile și căutăm să devenim mai buni, punem interesele ei mai presus de ale noastre, renunțăm (poate cu greu) la dorința de a face sex când vedem ca ea e vulnerabilă și nu vrem să profităm în acele momente.
Nu vorbesc doar de mine, sigur nu sunt singurul bărbat cu suflet de pe planeta aceasta.

| Oanix21 explică (pentru adam7):

În sfârșit cineva care înțelege. Îți mulțumesc. Oricum, eu am povestit și explicat cu totul altceva. Unii au înțeles doar ca vrea sex…dar unii nici măcar nu citesc până la capăt. Dar știi cum e? Judeci până trăiești și te afli în situația respectivă

| Cavaler001 a răspuns (pentru Oanix21):

Știu un caz foarte asemănător cu al tău, pe care ți l.as spune in particular/mesaj, dar până la urmă fiecare om e diferit și tu.l cunoști mai bine decât noi pe acel bărbat. Poate chiar are intenții serioase cu tine cum a mai avut și cu cealaltă, dar aia l.a refuzat.

| adam7 a răspuns (pentru Oanix21):

Din comm înțeleg ca a mai fost îndrăgostit orbește de alta colegă, acum crezi ca e și de tine, dar nu îți arată suficient?

| Giulia911 a răspuns:

Eu ti-as da mai multe sfaturi, dar oricum nu le vei pune în practica.

| Cavaler001 a răspuns:

Tu ești poate ce.i lipsește acasă.și poate nu i.e teama sa se îndrăgostească de tine. Dar tu ce planuri ai? Îți convine așa? Te.ai simți ok daca ar dori să rămână doar al tău? Aceste întrebări trebuie sa ți le pui.

| Oanix21 explică (pentru Cavaler001):

Vreau să îți spun ca el se vede cu soția lui la 2-3 luni. Iar când soția lui este acasă el vine și se vede cu mine. Eu nu am niciun plan decât să mă bucur de el așa și de ceea ce îmi oferă și mă învață deoarece este un om minunat

| Cavaler001 a răspuns (pentru Oanix21):

Tu nu vrei sa te măriți? Sa faci copii sau crezi/vrei sa faci asta cu el?! Chiar așa visai că îți vei găsi alesul?
Nu te judec sa știi.
Fiecare suporta consecințele faptelor sale.
Ai grija ce.ti dorești că s.ar putea sa se întâmple mai era o vorbă happy
Sper sa fii fericita indiferent ce alegeri vei face.

| adam7 a răspuns:

Ori înțeleg eu greșit ori te contrazici:
Nu vrei sa ii distrugi familia, dar asta vei face odată ce vrei sa mergeți mai departe.
Mai ales ca îl simți îndrăgostit dar vrei sa îți și recunoască asta. cauți validare?