| ramonatm17 a întrebat:

Hellp! dau funditabig grin acu 2 saptamana am intretinut relatii sexuale neprotejate cu prietenul meu si stiu ca in perioada asta ar fi trebuit sa imi vina stopul si cu toate astea nu a venitsad nu am nici un alt simptom de sarcina, greturi sau ceva de genu, dar sunt stresata ca ar putea fi ceva, este posibil?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foarte posibil, fiindca erai exact in perioada cea mai fertila. Simptome de sarcina nu poti avea atat de devreme, el ar aparea (daca apar) la minim 3 saptamani de la conceptie. Oricum, si pentru test de sarcina e prea devreme. Asadar nu poti decat sa mai astepti 7 zile, apoi sa-ti faci un test de sarcina dn prima urina de dimineata si sa te duci la ginecolog. NU mai sta stresata, daca cumva esti insarcinata, stresul tau il va afecta negativ pe bebelus.

6 răspunsuri:
| nuttie a răspuns:

Pai ar fi o posibilitate. dar poti sa te asiguri luand un test de sarcina sau mergand la doctor.pentru ca daca presupui nu ai de unde sa stii sigur. funda?smug

| dedesh a răspuns:

Mai poti astepta 1zi.maxim 2. dar cel mai sigur, cumpara un test de la farmacie si daca tot ai dubii, fugi la un control, mai bine mai devreme decat mai tarziuwinking

sa nu te trezesti cu bebehappy
te pup!

| Sara2 a răspuns:

Normal ca poti ramane, sexul neprotejat = 90% sarcina, poate ai noroc si nu erai in perioada fertila totusi

| Ramona29 a răspuns:

Atata timp cat nu a ejaculat in tine atunci sansele sunt minime. Sigur, stiinta spune ca sex-ul neprotejat in unele cazuri cauzeaza o sarcina.
De obicei se fac schimbari hormonale din cauza stresului, iar aparitia menstrautiei la timp poate intarzia.
Mai asteapta cateva zile si in cel mai rau caz apeleaza la un test de sarcina.
Multa succes si ai grija de tine.

| Ирина19 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa fii insarcinata. Eu am intretinut relatii sexuale neprotejate cam 4-5 zile la rind si in perioada aia in care trebuia sa imi vina menstruatia si nu mi-a venit, eram stresata si speriata, credeam ca sint deja insarcinata, dar mia intirziat cam cu o saptamana sau un pic mai mult, nu tin minte exact, asa ca nu-ti fa griji, bine-daca esti sigura ca nu a ejaculat, in caz contrariu cel mai bine ar fi sa-ti faci un test de sarcina ca sa fii sigura. Succes happy

| fleurs a răspuns:

De regula in perioada de ciclu, inainte si dupa 5 zile, sansele de a ramane insarcinata sunt minime sau chiar inexistente
Faptul ca intarzie ciclul se poate datora stresului sau pur si simplu actului sexual in sine, mai asteapta cateva zile si revin-o cu un pm
o zi buna!