| Zuzabaaa a întrebat:

Help, acum 2 săptămâni am întreținut relații sexuale fix în ultima zi de menstruație, în ziua aceea am început si anticoncepționalele, iar prietenul meu a ejaculat în mine, acum ma dor sânii rău, dar nu mi s-au întărit, exista posibilitatea de a rămâne gravidă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La fel cum ti-am raspuns in urma cu cateva zile iti raspund si acum : in urma sexului intretinut in ultima zi a menstruatiei, chiar si daca sperma afost ejaculate in vagin, formarea unei sarcini in aastfel de conditii se poate aprecia ca fiind foarte mica, insa asa cum am mai spus si o repet, nu si imposibila. Dupa trecerea a doar 2 saptamani de la contactul sexual chiar si in cazul in care s-ar fi format o sarcina, in acest moment este cu totul IMPOSIBIL sa apara si/sau sa poata exista vreun indiciu sau vreun simptom de sarcina. Ar putea sa inceapa sa apara si sa se manifeste eventuale simptome PREMENSTRUALE, printer care sa fie si durerea aparuta la nivelul sanilor.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

99,99% nu esti insarcinatawinking

| MihaiNicu23 a răspuns:

Chiar daca erai pe stop tot raman ceva sanse sa fi ramas gravida iar daca a doua zi nu mai erai pe stop cu atat mai mult, chiar si daca faceai sex in prima zi de ciclu neprotejat tot erau sanse sa ramai insarcinata pentru ca unii spermatozoizi sunt mai puternici si rezista, peste 20 de zile de la contact vei sti sigur cu un test de sarcina.