| Andrei101010 a întrebat:

Help! Am aflat ca iubita mea m-a inselat sad sau cel putin asa cred.Am vorbit cu o colega de-a ei de la munca si mi-a zis ca a vazut-o cum se saruta cu un coleg de-al ei de munca.Cititi ultimele intrebari, poate intelegeti mai bine.Si pe deasupra cand a fost la baie i-am luat telefonul si am vazut ca vorbea cu cineva prin mesaje.Respectivul o intreba daca i-a placut stiti voi ce.Cand am vazut imi venea sa ii dau cu telefonul in cap! Si multe multe chestii erau acolo.El ii vorbea atat de mieros si etc.Sigur si-a tras-o de mai multe ori cu el.
Si ea in timpul acesta imi reproseaza ca nu mai sunt romantic cu ea, ca o fac sa se simta urata.Ca o tratez ca pe o sclava, ca nu i-am mai zis ca o iubesc de nu stiu cate luni + ca nici macar cu apelativul iubita nu o mai strig.Ca ea se aranja frumos ca sa o vad eu si sa o admir dar eu nu ii ziceam nimic.Adevarul e ca am fost c rece cu ea in ultimul timp.Am fost stresat cu munca.Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă te-ai purtat aşa cum îţi reproşa ea, ţi-a făcut foarte bine. Nu mai ai ce face, oricum faptul e consumat şi nu e ceva peste care puteţi să treceţi.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Scapă de ea.
Dacă nu-i convenea ceva, trebuia să vorbească cu tine. Dacă a făcut asta și nu a rezolvat nimic, trebuia să se despartă de tine.

A, și nu mai citi mesajele oamenilor, e de că cat.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Sa te desparti de ea pentru ca relatia e clar ca nu mai merge. Nu o sa sufere asa mult pentru ca ea deja il are pe altul.
Da, ea e si mai vinovata, dar asta nu inseamna ca tu nu esti. Pentru ca ceva imi spune ca a incercat sa vorbeasca cu tine despre faptul ca nu-i mai oferi deloc atentie, si daca ce spune ea e adevarat, nici nu ma mira ca s-a dus la alt barbat, pentru ca de, ala o face sa se simta mai bine ( si aici nu ma refer pe plan sexual, ci emotional. Era ceva de genul devastata, probabil nici ea nu stia ce sa faca, iar el cu mesajele lui mieroase, a dat-o pe brazda. Repet, e vinovata, dar si tu trebuie sa inveti din greseala asta. Am fost si eu la fel de ignorata ca ea, aceleasi reprosuri ii le dadeam si eu iubitului meu, pentru ca erau reale! Eu nu l-am inselat, ci doar i-am plecat din casa, ca sa-l fac pe el sa realizeze ca ma pierde, insa daca ce spune ea e real, esti si tu vinovat.

| kandaraki a răspuns:

Pai daca ai fost rece singur ai impinso la acest fapt, e vina ta doar, tu daca nu stii sa te comporti cu o femeie, mai bine fii singur!

| DrGoogle a răspuns:

Stai calm, nu esti nici primul nici ultimul care pateste asta, femei sunt destule poate e si vina ta, dar nici ea nu te merita.Meriti ceva mai bun.Bafta

| FaraNume1245 a răspuns:

Desparte-te de ea. Daca te-a inselat o data, o s-o mai faca, mai ales ca si incearca sa dea vina pe tine pentru ce a facut. Asa cum a spus cineva, daca chiar nu i-ar fi convenit ceva, ar fi trebuit sa vorbeasca cu tine.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa munca mai usor si acorda-i iubitei tale mai multa atentie. Daca nu-i acorzi atentie, o vei pierde cat de curand.