| mitytyk a întrebat:

Help.am nevoie de niste sfaturi va rog... am incercat de toate dar tot n-am reusit; nu simt nici o placere in timp ce sunt cu prietenul meu si sunt foarte stresata din cauza asta. imi este teama ca ma va parasi cryingcrying. am nevoie de niste sfaturi ce ar trebui sa fac :-s. sunt genu asa mai retras si inchis in mine si nu-i pot spune orice lui.imi este teama ...si as vrea sa discut cu cineva despre tema asta.cine ma poate ajuta sa-mi lase un msj cu id ceva va rog mult. mss multhappy

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, am sa iti las eu id-ul meu in privat, dar vreau sa iti spun ca nu trebuie sa te simti asa, sa lasi sa vina totul de la sine, sa lasi teama la o parte si sa traiesti momentul, oricum vb.mai multe pe mess sa iti dau niste sfaturiwinking.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu inteleg de ce esti stresata.De ce crezi ca te va parasi? Si nici nu prea vad ce ai pierde.happy Daca era preocupat de placerea ta (sau a femeilor in general) s-ar fi prins ca nu-ti place si ar fi facut ceva ca sa rezolve problema.Sunt multe care asteapta cu ochii in tavan sa termine "el" si fii sigura ca pe el nu-l deranjeaza.big grin
Comunicarea e rezolvarea, dar nu intre noi ci intre voi 2. Daca iubitului tau nu poti sa-i spui orice, atunci cui? Noua? Dar nu te ajuta cu nimic...
Lasa "retragerea" si inchiderea in sine si comunica cu el. Poate chiar de asta te-a ales, pentru ca o fire ca a ta se vede de la distanta.
Schimba atitudinea, dar nu de frica ca o sa te paraseasca ci pentru binele tau. Daca o sa simti placerea ai sanse mult mai mari sa te paraseasca...
Nu conteaza cine e langa tine daca nu poti simti placerea de a fi tu insati.

| karellen a răspuns:

Daca te va parasi, nici o paguba. poti gasi pe cineva mai bun, care chiar sa te faca sa te simti bine cu el

| Sunny_3214 a răspuns:

Sigur nu te va parasi daca vorbesti cu el.in acest fel va incerca sa te ajutehappy (asta daca chiar te iubetse ).

| Lorelai a răspuns:

Nu simti placere poate pentru ca nu te relaxezi suficient sau el nu depune catusi de putin efort sa te excite. Daca e prima varianta un prim pas ar fi acela de a comunica cu el mai mult, sa vorbiti despre sex, despre ceea ce simti, sa fii mai deschisa, apoi o sa vezi ca vei fi mai deschisa si mai relaxata si in pat.