| anonim_4396 a întrebat:

Help! big grin deci. cunosc un baiat de un an. suntem buni prieteni acum. cand ne intalnim pe afara privirea lui e doar la mine. si atunci cand ma uit la el isi ia privirea. atunci cand suntem afara eu nu pot sa vad pe nimeni altcineva decat pe el sad i'as spune tot ce simt dar nu stiu ce ma opreste. cum ar trebui sa il iau? ma ajutati?big grin dau funda:*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Declareazate, mai ales si fetele actioneaza in cazuri ca asta nu va asteptati doar de la baieti ca nu toti sunt la fel, puneti si din partea voastra ceva.

| Silvia_6960 a răspuns:

De obicei as prefera ca baiatul sa se declare primul, dar mai sunt si exceptii. Incearca intr-adevar sa vorbesti cu el cat mai serios posibil, fa-l sa inteleaga ca va cunoasteti de mult timp, ca aveti multe lucruri in comun si ca relatia chiar ar putea sa mearga, plus ca daca se uita mereu la tine poate fi un semn mai mult decat clar. Multa bafta!

| Smeck15 a răspuns:

Paii. incearca sa fii serioasa cu el.
Profita si tu cand sunteti doar voi2.
Spuneii ce simti.
Sau sarutal directhappy
Dar cand sunteti doar voi2.kiss BAFTA!

| ºPishcotº a răspuns:

Deci e mai mult ca sigur ce simte el pentru tine:X! Numai astepta ca dupa poti regreta! Maine ia-l deoparte si spune-i tot! Cu, curaj, nu cred ca o sa te refuze!

Sa-mi povestesti!:X
Ceao!:*

| ºPishcotº a răspuns:

Deci ce ai hotarat sa faci?happy

| teutzikka a răspuns:

Primul raspuns este ca nu poti sa-i spui pentru ca te intimideaza si pentru ca nu esti sigura pe tine de ce o sa se intample la urma.Pai daca spui ca te place dupa cum se uita la tine, si il placi nu mai sta invita-l in oras sau la un suc big grin. Daca te place si il placi nu ai ce sa eziti. Sper ca te-am ajutat kiss.

| Lovely_6403 a răspuns:

Ascultati inima! Spune-i direct ce simti. Dar te sfatuiesc sa nu fie si prietenii tai pentru ca apoi ei pot rade de tine sau tot felul de chestii de astea.

Bafta!

Dar daca crezi ca e nesimtit, las-o balta... ( serios am patit-o si eu si o sa regreti )

| bewer a răspuns:

Cred ca daca v-ati intalni voi 2 si el ti-ar spune ce sentimente are fata de tine

| Angeliq a răspuns:

Hmm...este evident ca te place doar ca inca nu a indraznit sa te abordeze.In acest caz, eu te sfatuiesc sa il inviti intr-o zi la un suc, sau la o plimbare si sa incepi sa ii spui ca pentru tine el este o persoana speciala si ai inceput sa il vezi mai mult decat pe un prietenhappy... apoi intreaba-l si pe el ce sentimente are pentru tine ca sa te asiguri ca o iei in directia corespunzatoare si nu iti faci sperante fara rost. Nu iti fie rusine sa vorbesti cu el despre asta. Este un lucru absolut normalhappy. Succes! fundita?big grin