| anonim_4396 a întrebat:

Help! Deci pe scurt sa va zic ca, cunosc o fata de care imi place foarte mult, o vad in fiecare zi cand ma duc la munca trec prin locul unde ea lucreaza si nu stiu cum sa intru in vb cu ea adica mai exact eu nu prea imi gasesc cuvintele pana nu cunosc omul sunt timid, si ea se uita mereu la mine cand trec la munca si imi face ochi dulci dar degeaba cas prost si nu stiu cum sa fac, azi am aflat si unde locuieste, va rog daca imi puteti da niste sfaturi cum sa fac, multumesc

Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Uhh,pai poti face multe chestiibig grin
Poti sa mergi unde sta si sa o astepti intr-o zi pe strada si sa intri in vorba cu eahappy.Sau eventual daca stii apartamentul unde locuieste ii poti lasa o scrisoare, un trandafir, ceva sa fie misteriosbig grin asta o va face curioasa si va incerca sa afle cine e. eventual mai bagi si o semnatura. ceva de ce sa se poata lega. Ce zicismug? Incerci? Asta ar fi partea complicatahee hee. Ceva mai simplu ar fi sa incerci pur si simplu sa vorbesti cu ea cand o vezi.desi stiu, e greu atunci cand nu va cunoasteti.dar din moment ce esti baiat, cred ca stii si tu ca noua fetelor ne place sa fim abordate nu sa abordambig grin. succes!

3 răspunsuri:
| MeMyself a răspuns:

Eu zic ca ar trebui pur si simplu o data sa te duci la ea si sa o intrebi cat este ceasul? Si apoi incepi sa mai vb cu ea chestii de genul:Te'am mai vazut cand ma duceam la munca nu stiu daca zici ca esti timid fa-o pe ea sa vb daca e interesata de tine va vb sg ea si iti va zambi de fiecare data cand ii spui ceva apoi cand mai treci o saluti...si asa mai departe. daca e sa fiti impreuna totul va veni de la sinehappy
Inteleg ca esti timid dar macar fa-ti curaj sa o intrebi de vbbig grin incerca sa ii zambesti atunci cand treci pe la locul ei de munca, daca iti zambeste si ea e mai mult ca sg ca simte ceva pentru tine si ii esti simpaticbig grin
Sper ca am fost de ajutor.
Multa bafta si fi tu insuti e cel mai imp!

| Mary_5158 a răspuns:

O varianta ar fi sa faci o vizita la ea la munca cu imaginea ca ai nevoie de ceva,si intri in vorba cu ea,intereseaza-te de citeva lucruri si apoi fa-i citeva complimente,vorbiti,rideti, pina ajungi la o invitatie la o cafea
restul va fi de la sine
si uita ce e aia sa fi timid, esti barbat doar! BAFTA

| Alexandru4234324 a răspuns:

Mai intai invit-o la un simplu suc pur si simplu Saluto si spune-i cand scapa de la munca daca ar vrea sa iasa la un suc, cafea.Si daca spune da depinde de tine incearca sa o cunosti...