| Alina_7061 a întrebat:

Help! Intrebare ar fi ce e in neregula cu mine si cum as putea sa rezolv aceasta problema?!
Deci am 17 ani sunt fata si nu am avut nici un iubit pana acum! si asta pentru ca baietii pur si simplu nu ma plac, nu se dau la mine - s-au mai dat asa unu doi si nu exagerez foarte putini in comparatie cu alte fete si aceia nu erau pe gustul meu ca sa zic asa si sa nu jignesc-si faza e ca nu arat rau! nici la corp nici la fata ...prietenele mele le-au intrebat pe cunoscutii lor ce e in neregula cu mine si au spus ca : sunt frumoasa doar ca sunt prea timida si nu vorbesc. si asta da e cam adevarat dar pur si simplu nu stiu cum sa ma bag in vorba cu necunoscuti! si in plus oare asta problema? adica sa zicem baietii nu se dau la mine pentru ca sunt timida si nu vorbesc dar nu stiu toti asta pentru ca nha sa zicem ca e un coleg din ceallata clasa sau pur si simplu un baiat pe care il vad pe strada! nu are de unde sa stie acel baiat ca eu sunt timida! ce e de facut? si in plus asta e singura problema?

Răspuns Câştigător
| Otti12 a răspuns:

Hey,Alina eu am 13 ani fara 2 zile si am fost intrebata de vreo 3-4 baieti de care mi-a placut daca vreau sa fiu cu ei...dar de fiecare data inainte sa ii refuz ii intrebam ce le place la mine, toti spuneau ca sunt cool si ca vorbesc mult si nu sunt foarte tacuta si amuzanta dar ii refuzam ca nu vreau sa am o relatie de la varsta asta... mai vorbeste si tu mai bagate in seama.Nu te poti face mai tare de ras decat mine daca faci conversatii mai des OK?,, Viata merge inainte! "

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fara sa vreau sa fiu rautacios, cred ca problema este tot la aspectul fizic. Baietii nu au nici o problema in a-i face curte unei fete timide, daca e frumoasa. E posibil ca prietenele tale sa nu-ti fi spus adevarul ca sa nu te simti jignita, iar tu sa te vezi mai draguta decat esti in realitate. Imi pare rau pentru ce am scris, dar presupun ca iti doreai un raspuns sincer.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Nu ai nicio probleme, nu e asa anormal mai cunosc si eu destule persoane asa
trebuie sa ai incredere in tine si sa fi mai tupeista

| Laurici :x a răspuns:

Asta nu e o problema cu tine, e o problema cu ei. E mai bine sa fii timida decat sa fii vorbareata si cand te intreaba un baiat de vorba sau ceva de genul asta sa sari pe el. Stai linistita, baieti sunt destui, din fericire. Intr-o yi o sa iti gasesti adevarata dragoste. Tu zambeste si saluta, fi sociabila. Priveste-i drept in fata si fi un picut mai intepata, dar doar putinhee hee Vor sta la coada numai ca sa vorbeasca cu tine. Succes.

| speechless070 a răspuns:

Stai tu linistita si problema mea e aceeasi am 16 ani asta peste 2 luni dar hai ca merge si nu am avut niciun prieten pana acum din 2 motive nu sunt cinestie ce frumusete asta zic eu si sunt si timida asa ca n-ai tu treaba se gasesc destui ...boys ...pe lume

| hahaha a răspuns:

Pai pur si simplu se cunoasta o fata care este timida, chiar daca nu o cunosti personal. Si nu dispera ca o sa gasesti pe cineva, fi putin mai hmm thinking nu gasesc cuvantul, fi putin mai putin timida sau ceva gen am un lapsushee hee Fi optimista happy

| me_4173 a răspuns:

Nu este nimic neinregula cu tine. Poate doar astepti momentul potrivit.Ce daca celelalte prietene au iubiti? Poate tu esti mai speciala, nu? Iar daca ceilalti baieti te cred timida, inseamna ca nu te-au cunoscut destul pentru a sti cum esti tu cu adevarat.Incearca totusi sa intri in vorba cu cineva. Poti sa-l intrebi ceva despre teme sau ceva ce faceti voi la scola.Vei vedea ca totul va veni de la sine apoihappy.Si nu te mai descuraja!

| alexandra_5561 a răspuns:

Stai linistita. Asteapta momentul potrivit, baiatul potrivit. Nu e un punct slab sa fii timida. Stiu ca in momentu acesta ti se pare ceva in neregula. Fii putin mai relaxata in preajma baietilor, o sa fie bine love struck

| AnonimusGirl a răspuns:

Am aceiasi problema doar ca eu am 14 ani si nu sunt multumita de cum arat. iar problema la mine e ca sunt mai copilaroasa ...de multe ori ma descurajez singura...
scuze dar nu stiu ce sa iti raspund

| Alina_7061 explică:

Wildthing - si eu la inceput nu eram sigura de aspectul meu fizic.dar ce dracu toata lumea imi zice ca sunt frumoaas.prietenele mele isi intreaba prietenii ce nu le place la mine si spun ca sunt timida. sunt slaba nu am nimic deformat nu am un handicap am ochi albastri etc. singurelee defecte am pistrui pe fata si sunt ffffoarte albawinking.in fine faza e ca sigur nu arat rau insa sunt fete care dupa parerea mea arata mai rau decat mine si tot au succes la baieti.