| locked a întrebat:

Help.
La inceputul anului scololar a venit o colega noua, bineinteles de la alta scoala chiar in clasa mea.
Cu trecerea timpului am inceput sa o simpatizez si chiar sa tin la ea.
Am vorbit cu cea mai buna prietena a ei si am aflat ca nu vrea sa fim impreuna pentru ca ma considera ca pe un coleg.

Chiar tin la ea si nu vreau sa o pierd...

Sa ii spun ce simt?
Ce sa fac, ii pot schimba parerea?

2 răspunsuri:
| ion1731 a răspuns:

Cred ca poti sa ii schimbi parerea, incearca sa fii mai atent cu ea, nu atrage atenia asupra altor fete. Fa ca ea sa aiba incredere in tine, pina ce devii cel mai bun prieten al ei. Simtul umorului joaca un rol important.Probabil ea te considera ca pe un coleg pentru ca are si ea pe cineva la care tine mai mult.Si apoi de unde stii tu ca prietena ei ti-a spus adevarul? Poate ca a mintit ca sa vada cum o sa reactionezi? dar in fine eu nu am avut asa situatii inca, m-as descurca daca as avea. tu stii cheia inimii ei, tu hotarasti ce sa faci.

| locked explică:

Prietena ei cea mai buna o cunosc de foarte mult timp, nu are nici un motiv sa nu spuna adevarul.