| bobocel12 a întrebat:

Help!
M-am indragostit de profesorul meu de meditatie. Ce sa fac?

30 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simona a răspuns:

Zii mamei ca nu mai vrei sa faci meditatii.incearca sa te indepartezi de el.pentru ca e cam grav! :-s

| bobocel12 explică (pentru Simona):

Doamne fereste! Cum sa-i spun? Simt ca-l iubesc mult de tot.

| Simona a răspuns (pentru bobocel12):

Nu iubesti pe nimeni! Trebuie sa intelegi...este mult prea mare pentru tine...cum crezi ca se va termina relatia asta? Eventual el isi va da seama si ii va spune mamei sau tatalui tau si se va termina tot, sau iti va face jocul si isi va bate joc de tine?! spune-mi tu ce crezi? :*

| Simona a răspuns (pentru bobocel12):

Ce s-a mai intamplatbatting eyelashes? Ne spui si noua?

| missoriginal a răspuns:

OMG!
Eu incep meditatii tot la mate maine
Sper sa nu mi se intample si mie chestii de`astea
Oricum asta in cazul nu e dragoste, e doar o pasiune si iti va trece in timp cand vei cunoaste alti baieti insa pentru binele tau imcearca sa nu te mai gandesti la el

| bobocel12 explică (pentru missoriginal):

Si atunci, de ce ma gandesc tot timpul la el?

| missoriginal a răspuns (pentru bobocel12):

Doamne copila,
Acum nu mi`o lua in nume de rau dar totusi...
Faptul ca el nu este casatorit nu este o scuza ca sa poti sa-i,, marturisesti''
Chiar crezi ca el se va uita la tine?
Si gandeste-te ce vor spune prietenii, parintii?
Stii ce reputatie au cele care au umblat cu profesorii/mentorii lor.
Ai inca o varsta frageda si iti garantez ca este doar o pasiune trecatoare
Incearca sa stai mai mult cu prietenii tai si sa cunosti mai multa lume deoarece pasiunea ta nu este deloc inregula si daca se va afla gandeste-te ca si el te va respinge dar nici nu vei avea curaj sa iesi din casa de rusinea vecinilor/prietenilor.

| Annim a răspuns:

He he, probabil e ft funny si sexy proful asta a tau,... pff iti va trece nu dramatiza, vino la cursuri mentineti privirea mai departe de el (de obicei fetele indragostite privesc cam prea des ), si abtine-te sa vorbesti cu el sau treburi de astea... il vei uita cu timpul

| bobocel12 explică (pentru Annim):

E super! Il ador.

| Annim a răspuns (pentru bobocel12):

E normal ca il adori,, esti indragostita la dreacu.
Dar crede-ma el nu te adora asa tare... procedeaza cum vrei...
tine minte ai doar 12 ani... iar el are vreo 30 40 probabil...
Se spune ca iubirea n-are virste... dar 10 ani diferenta,,, dala dreacu'

| FelixAndrei a răspuns:

E grav.
Sa inteleg ca ai 12 ani si esti fata? Si..., el stie? Cat are el? La ce te mediteaza?

| bobocel12 explică (pentru FelixAndrei):

Da, am 12 ani si sunt fata. Nu cred ca stie desi, de ziua lui l-am strans mai tare in brate. Are 30 de ani si fac matematica cu el.

Heelp, nu ma mai i-a somnul noaptea cu gandul la el. Ajutati-ma va rog.

| FelixAndrei a răspuns:

Serios vorbind. N-ai nicio prietena sau prieten, apropiat de varsta ta?
Mai cere si tu un sfat, cuiva apropiat de varsta ta, daca cu parintii nu poti comunica.
Si nu face nici-un pas hotarator, pana nu te mai sfatuiesti si cu altcineva.
Noi astia, de pe aici, ne dam si noi cu parerea si poate iti cream impresia ca nu te intelegem.
Asa ca, tine cont de sfatul meu. Vorbeste despre framantarile astea cu cineva in care ai incredere.

| bobocel12 explică (pentru FelixAndrei):

Nu ma prea inteleg cu cei de varsta mea. Ne mai jucam si atat, dar ma plictisesc de prostiile lor.

Ma simt mai bine in compania celor mai mari.

| bobocel12 explică (pentru FelixAndrei):

Nu ma prea inteleg cu cei de varsta mea. Ne mai jucam si atat, dar ma plictisesc de prostiile lor.
Ma simt mai bine in compania celor mai mari.

| mishuzuchan a răspuns:

El e un barbat in toata firea... si eu am 12 ani si simcer ma mai joc cand ma plictisesc cu papusile... te sfatuiesc sa iei o profesoara ca sa te mediteze si sa uiti ce ti s-a intamplat.nu este normal el poate sa se duca la puscaria daca si el va simti asta pentru tine si o sa faca vreo prostie

| bobocel12 explică:

Toti imi dati sfaturi fara sa fiti in pielea mea. Eu chiar il ador si vreau sa-mi fac curaj sa-i spun cat tin la el.
Sper sa nu rada de mine ca-mi vine apoi sa fac vreo prostie.

| bobocel12 explică:

Nu stiu ce tot incercati sa ma convingeti. Pana acum n-am facut nimic rau si Andrei nu stie ca-l plac asa mult. Sau poate o banui el ceva. Habar n-am! De multe ori ma prinde cand ii studiez fata si corpul frumos, dar mai mult n-am indraznit.

| CanDy4Alecsa a răspuns:

Nu ai ce sa faci. E prea mare pentru varsta ta. Daca ii spui sentimentele tale fata de el.nu stiu. poate sa le spuna parintilor si cam te`ai face de ras. Incearca sa gasesti pe cineva de varsta ta. Totusi el e om in toata firea si tu un copil. Bafta!

| bobocel12 explică (pentru CanDy4Alecsa):

Cred ca ar sti sa pastreze secretul. I-am mai spus o groaza despre mine si n-a spus la nimeni pana acum.

| bobocel12 explică (pentru CanDy4Alecsa):

Cred ca ar sti sa pastreze secretul.
I-am mai spus o groaza despre mine si n-a spus la nimeni pana acum.

| CanDy4Alecsa a răspuns:

O groaza de ce i`ai ma spus? Ce fel de lucruri?

| bobocel12 explică (pentru CanDy4Alecsa):

Ca-i destept si ca-mi plac cei care sunt inteligenti ca el. N-am indraznit insa mai mult.

| Andreea50 a răspuns:

Ce sa faci? Sa nu-l bagi in puscarie... Esti minora!

| bobocel12 explică (pentru Andreea50):

Ma sperii! cum sa-l bag in puscarie cand eu il iubesc.

| deagle22 a răspuns:

Iti dau seama ce iese daca ii spui si o mai fi si un obsedat?

| bobocel12 explică (pentru deagle22):

As vrea sa-i spun, dar mi-e rusine. Poate o sa-si dea si el seama.