| nicobebe a întrebat:

Help me! Am o relatie de 1 luna si 2 saptamana.(el 20 eu 18 -suntem vecini de bloc )La inceput totul era roz, se purta foarte frumos era foarte "iubitor" (asta timp de 2 saptamana). dar acum il simt rece,(cei drept nu tot timpul dar in mare parte da), vorbeste cu fete pe messenger sa se intalneasca cu ele, are o tipa caruia ii cere bani si-mi zice ca nu are niciun fel de relatie cu ea decat faptul ca "trage" bani de la ea, are planuri pentru noi 2, ma prezentat familiei lui, vorbesc mereu cu mama lui la telefon, vrea sa facem Pastele impreuna la el la tara, dar.Va rog dati-mi un sfat cum as putea sa-l fac sa fie la fel de atent, sa fie la fel de "Cald" sa nu mai fie atat de rece. Spune ca ma iubeste. dar cu toate astea nu prea-mi dovedeste. Tin sa mentionez ca am observat ca nu prea intelege ce e aia o relatie, si ca este cam vagabontel.Va multumesc si scuzati-mi lunga "povestioara".

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa cred...nu il cunosc personal nici nu stiu ce e in relatia voastra dar din moment ce spui ca e mai rece cu tine atunci e clar ca ceva scartaie. POate tine la tine dar asa e felul lui, un vagabond e cam greu de schimbat si nu sti ce sa te astepti de la el.Eu zic sa nu iti faci prea multe sperante, sa nu te avanti prea mult ca nu as vrea sa suferi din cauza lui.Eu zic sa vb deschis cu el si sa vezi ce e cu comportamentul lui, spune-i tot ce simti si daca ii pasa de tine si te iubeste asa cum spune, atunci va incerca sa se schimbe, sa te faca fericita si sa te simti iubita. Din moment ce e cu tine ma gandesc ca nu ii esti indiferenta, dar sa schimbi unu ca el e foarte greu, ai nevoie de rabdare si sa il faci sa te iubeasca atat de mult incat sa te puna pe tine pe primul loc si sa renunte la altele. Tu sti mai bine ce sa faci in legatura cu el, fa ceea ce simti dar parerea mea e ca daca dupa 1 luna si 2 saptamani e asa atunci nu stiu cum va fi mai incolo, dar nu se stie niciodata!

| Elena1234456 a răspuns:

Nu te merita.mai bine discuti fata in fata cu el. Din ce ai scris reiese ca nu te respecta, vrea tu sa fii "iubita oficiala", dar eu cred ca el nu intelege bine cuvantul "relatie".

| Barajag a răspuns:

Sti vorba"vecina de langa casa, niciodata nu te lasa" asa si tu, dar nu se merita sa fi bataia lui de joc, doar te amageste cu vorbe de genul"te iubesc", iar daca l-ai vazut fiind un vagabontel, ce crezi ca-ti poate oferi un baiat ca el? Esti tanara, un baiat pe placul tau oricand vei gasi, dar pe acest vecin tine-l doar ca amic.Bafta!

| VodkaCoca a răspuns:

Sa inteleg ca a fost 2 saptamani :X cald si atent pana a abtinut ceea ce a vrut, cel mai important lucru este comunicarea, spune'i tot ce te deranjeaza si dai un pic de timp sa vezi daca se schimba, daca nu dai papuci pana nu va fi prea tarziu, si daca zici ca e vagabont sa stii ca si aia au suflet, exista o fata care o sa le puna capacu big grin. Bafta :*

| clawdya_8655 a răspuns:

Pai ce faci? ar fi trebuit deja sa te fi despartit de el.acum fiecare iubeste in felul lui. poate acesta e felul lui de a iubii.chiar daca"te iubeste" e vagabont si nu o sa fi fericita cu el.mai bine cauta alt baiat care sa te merite.propune-i intr-o zi sa va despartiti sa vezi cum reactioneaza si daca este de acord cu despartirea inseamna ca nu tine la tine.bafta:*winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti proasta? Obisnuieste te cu gandul ca ai luat teapa! Oricum nu va fi si ultima din viata ta! Dar fi, pe viitor, ceva mai putin "darnica" daca doresti o relatzie mai de durata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asta se numeste relatie, atunci nu mai am ce spune...Lasa-l pe ala ca nu te meritaraised eyebrows