| IuLiUtzA_6596 a întrebat:

Help me! Azi am avut primul meu sarut te gura cu prietenul meu si nu stiu ce sa fac in continuare. Sunt in clasa 5 a dar prietenul meu vrea maine mult mai mult. Ce sa fac/?

Răspuns Câştigător
| Creolina a răspuns:

Depinde in ce consta mai mult. Daca te referi la sex :-o totusi esti foarte micawinking Dar daca te referi la sarut ofera-i ce`si dorestewinking :*

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Esti in clasa a 5-a. Ce vrea mai mult? Daca de-abia ai trecut intra 5-a si ai si inceput sa te lingi cu baieti... e grav.
Mai bine ai sta potolita daca nu vrei sa te dezamagaesti pe tine insuti in principal ajungand o pipita in maxim 1 an.

| Rayyy a răspuns:

E prea devreme sa treceti la asa fapte marete. Totusi, clasa a 5-a inseamna 11 ani!
Poti sa ai un amic cu care sa ai o legatura mai speciala, insa la varsta asta chiar nu e indicat sa incepi asa zise "relatii", in primul rand pentru ca nu ai destula experienta si cunostinta pentru a intretine una, si in al doilea rand deoarece orice posibil "sentiment" pe care l-ai putea avea, nu este real.

Sfatul meu sincer este sa legi prietenii, amicitii.insa nu relatii. Ai toata viata inainte pentru acest lucru! Pa-pa happy

| Anca a răspuns:

Pai azi un pupic, maine un sarut, poimaine iti baga mana in pantaloni si raspoimaine iti baga si altceva.
Cam asa functioneza lucrurile observ. Din pacate functioneaza la copii!

| Romancutza a răspuns:

Mai multe saruturi nu stica deloc, dar fiecare are limitele lui, iar daca ti nu-ti convine ceva, sa nu o faci.Nu esti obligata sau fortata, dar el daca tot insista, sa stii ca putine paie pe foc ca sa-l convingi de limitele tale, nu va strica.

| wildthing a răspuns:

Sa ii spui si mamei tale...sa vezi ce parere are si ea.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mama, cate ajung sa vad pe siteurile astea...
Da cu papusile nu te mai joci?laughing
Sarut, nesarut...sa inveti sa saruti daca tot crezi ca e asa important la varsta tahappy
Si poate ar trebui sa faci cum spune wildthing.
:*:*

| GuessWho a răspuns:

LOLstraight face
SI eu la 14 ani am avut primul sarutlaughing
SI tu a5-astraight face
Nu ma cred mare, probabil nu sunt.si altii zic la fel despre mineraised eyebrows
SI sigur a fost sarut.sau dor un pupiclaughing?

| Dudăăăă a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu el pe tema asta...sa il intrebi cum ar vrea si sa incercati pana reusiti asa cum vreti amandoi ok? Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu:happyUite te pup eu=) Fundita?big grin

| DdDiX a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el...sa-i spui ca nu esti pregatita pentru mai mult
poate te va intelege...roagal sa te mai alese putin timp sa te acomodezi; asta daca te referi la sarutat

daca te referi la sex-asta-i partea a doua...

da stii macar care e diferenta dintre sarut si pupic?

poate tul consideri un sarut; da noi il putem lua ca pe un simplu pupic

| ZaMbArIcI_4577 a răspuns:

Asta cu spusu mamei tale nu o face. te sfatuiesk eu.ca maikta iti va spune ca esti prea mik, ca sa mai astepti. j nu cred ca vrei asta*ma refer la sarut nu la altele*. caty ani are prietenu tau app?

| 5SOS a răspuns:

Estii foarte mica pentru a te saruta cu el.

| Yuhuuuuu a răspuns:

Sunt constiienta ca degeaba iti zic ca nu e bine pentru ca lucrurile interzise sunt mai smechere sau mai pline de adrenalina... in primul rand ar trebui sa vorbesti si cu mama ta pentru ca daca nu incepi sa'i dai semne ca ai inceput sa intri in preadolescenta inca te va mai considera fetita ei mica, desi asa este... in primul rand trebuia sa spui daca prietenul tau este mai mare decat tine sau de aceeasi varsta si nu ai specificat nici ce vrea mai mult? adica la ce te referi? a fost sarut sau pupat? exista o mica mare diferenta la sarut iti folosesti limbe, iar la pupat doar va atingeti buzele.

[ in cazul in care vrei sa'mi dai mai multe detalii o sa te pot ajuta cu mai mult... poti sa'mi dai un mesaj pe privat, succes oricum :* ]

| IuLiUtzA_6596 explică:

Multumesc ff mult pentru pareri dar nu ma refer la sex in zic ca el vrea mai mult, ci la saruturi mai largi, cred ca si...