| cristina_6683 a întrebat:

Help me. M-am pus cu un baiat T. El e super tare si sweet. Pe drum ma tine in brate si ne-am sarutat odata cand ma condus pana acasa. Am mers ieri cu el pana acasa si ne-am intalnit cu inca o colega asa ca a fost mai retras. A intrat pe scara la bloc si tata m-a sunat sa merg acasa si cand era sa ne sarutam a intrat un vecin care ma cunoastea. Asa ca a trebuit sa urc. Dupa aceea m-a sunat si mi-a spus ca nu pleaca daca nu cobor. Tata s-a suparat pe mine ca am intarziat acasa si nu aveam cum sa cobor si s-a suparat pe mine. Cum sa ma impac cu el? please help#

PS.sunt cu el de 1 saptama juma

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai ce sa faci, nu e vina ta! El daca te iubeste te accepta asa cum esti si te va intelege cu siguranta. Explica-i frumos ca nu ai putut iesi din cauza tatalui tau si cere-i scuze pentru fapta ta, asta e, vb cu el deschis, eu cred ca nu se va supara pentru atat, important e sa fiti impreuna, ca va puteti vedea voi si altadata, bafta!kiss

| MikyMi a răspuns:

Ii spui ca ai sa-i dai ceva ce nu i-ai dat in seara respectiva.si cand te conduce din nou acasa saruta-l cu foc si o sa-i treaca ba mai mult te va iubi mai tare! Bafta! Sa va mearga bine!

| viatadecacatt a răspuns:

Off parintii astialaughing. Vorbeste cu el la scoala sau la telefon si explica-i ca nu ai putut baga-i o minciuna acolo daca nu se poate altfel, daca te iubeste te va ierta.

| ShineMe a răspuns:

Foarte simplu. Explicai ca ai parinti mai dificili.Ca intr-adevar chiar nu ai putut cobora din cauza tatalui tau.Sunt foarte multe modalitati.Asta ar fi cea mai buna parerea mea.Sa zici adevaru. Daca ai minti ai strica absolut totul.Mult succes

| hamsterx a răspuns:

Cel mai bine e sa ai o relatie in care sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui anumite probleme, gen asta.asa va veti apropia mai mult unul de altul si veti avea o relatie de durata.asadar explica`i care a fost faza si daca tine la tine sunt convinsa ca va intelege.bafta si sa va iubiti:*

| andreea7520 a răspuns:

Ii explici frumos ca nu aveai ce face, ii poti spune ca parintii tai sunt mai dificili. gasesti tu o solutie, spune`i ca nu are rost sa va certati dintr`un asemenea motivhee hee te pup :* sper sa va impacati!

| sabinozaur a răspuns:

Ok. destul de naspa situatia!straight facedar e bine.big grin lasa`l sa tanjeasca dupa tine mai mult.sa decurga la situatii dificile ca sa ajunga la tine!happysmugsa faca ceva daca cu adevarat te place!smug

| cristina_6683 explică:

Pai. vb pe mess despre unul cu care eram si zicea ca si-a batut de joc de mine etc si stiu. dupa aia vroiam sa ajung altundeva dar nu mai conteaza oricum raspunsul e nu. mam rugat de el 4 ore ca sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. asa m-am pus cu el.

| alessiaS a răspuns:

Daca te iubeste te intelege... ii spui adevarul gol golut

| Butsilee a răspuns:

Hmmm thinking spune-i cum e taicatu thinking poate intelege sau si mai bine sarutal smug si ii trece smug laughing merge chestia asta smug si faci si tu pe pisicutabatting eyelashes ca hai scuze, nu am avut ce face thinking
Si nu inteleg de ce nu a plecat baiatul straight face tu ai plecat in graba si ai zis ca te intorcithinking sau i-ai zis pa! pup thinking ca nu prea inteleg thinking Daca i-ai zis pa...insemna ca te iubeste si tine mult la tine day dreaming ce as vrea si eu sa intalnesc baietii asa cryingcryingnorocoasooo crying