| Milak_Kitty_2000 a întrebat:

Help please!
E un baiat foarte dragut la mine in clasa si imi cam place de el... si colegele mele spun ca se vede pe mine.
Cum sa-mi dau seama daca ma place sau cum sa-l fac sa ma placa?

DAU FUNDA

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice femeie dispune de un intreg arsenal de "arme" care daca sunt folosit adecvat pot deveni mortale pentru majoritatea barbatilor. Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un baiat/barbat sunt : farmecul, personalitatea, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii sa le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general barbatilor nu le place vulgaritatea, le place ca femeile sa fie cu adevarat... femei. Este simplu sa fii asa: poarta fusta in loc de jeansi; in plus daca ii vei intreba daca prefera ca o femeie sa fie prea machiata, raspunsul de cele mai multe ori va fi negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii.
Asa ca idee ai putea sa apelezi la un truc si anume: Intotdeauna incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa priveste un barbat in ochi, dar sa nu-l fixezi mai mult de cateva secunde. Daca vei fi mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina.Succes

| neutrino a răspuns:

Daca pe el nu se vede ca te place, asa cum se vede la tine, atunci nu mai ai ce face. Colegul, de stiut te stie, de vazut te-a vazut, si in aceste conditii, daca el nu ti-a dat de inteles ca te place si sa te invite la un suc, totul este pierdut din partea ta.

| T0T a răspuns:

Păi vorbești mai mult cu el și după un timp îl întrebi dacă te place. Trebuie să fii tu însăți, pentru asta trebuie să te placă.

| R0R0 a răspuns:

CEL mai simplu- ii zici in fata ce simti fata de el

| Milak_Kitty_2000 explică (pentru R0R0):

Mda. dar daca ii spun si el nu ma place?

| Gunoi a răspuns (pentru Milak_Kitty_2000):

Complicată situația crying dar nu cred că ar trebui să te îngrijoreze asta cel puțin nu te va mai măcina pe viitor că nu ai acționat happy

| R0R0 a răspuns (pentru Milak_Kitty_2000):

Poate iti va acorda mai multa atentie si pana la urma va vrea sa fie cu tine.

| FloriFloricaa a răspuns:

Heii! big grin
E foarte ușor!
Limbajul trupului, stă cu corpul poziționat spre tine și își ferește privirea de privirea ta. Acestea ar fi primele două semne clare!
Toate cele bune! happy