| Cristy_6625 a întrebat:

Help please! Situatia este in felul urmator, ma cunosc cu o fata de 2 ani la inceput nu ne-am inteles deloc dar intre timp am devenit fff buni prieteni dar eu acum simt ceva special pentru ea, si as vrea sa fim impreuna, dar ei ii este frica de faptul ca la despartire se va pierde si aceasta relatie foarte stransa de prietenie, chiar tin foarte mult la ea si vreau o relatie serioasa cu ea, aveti vreo idee cum as putea sa o conving sa fim impreuna? poate incercarile mele nu au fost indeajuns. va rog mult.

Răspuns Câştigător
| erik a răspuns:

Asta e dragostea...plina de sacrificii si riscuri, in viata, pe o parte castigi, pe alta pierzi. Dar inainte de toate, de ce sa pui problema unei despartiri, daca nici macar n-a inceput relatia.Mai apoi, sunt multe cupluri care s-au despartit si au ramas buni amici. Oricum, daca e dragoste adevarata si emotiile voastre au devenit de asa natura, NU VA VETI PUTEA OPUNE!

4 răspunsuri:
| preadulce a răspuns:

Fa'i o surpriza sau da'i un trandafir si spune'i ca o placi si vrei sa fi cu eatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi pe principiul "Nu incerc sa te conving, doar o sa-ti demonstrez." O sa mearga asa.

| al3xx2011 a răspuns:

Demonstreazai

| alexandra987 a răspuns:

Pai confusednu stiu ce sa iti zic
poti sa incepi cu ceva simplu sa o inviti la un restaurant si sa ii zici tot ce simti pentru ea
iar ea daca ea refuza intreb'o daca te iubeste cu adevarat si dc este asa de nesigura?
si poate v'a accepta smug