| Alinnnnnna a întrebat:

Help pls. sint bruneta, da mi-am stricat parul cu o vopsea de par si acum e roscat, au trecut deja vreo 6 luni insa nu se mai ia nuanta, deja a inceput a creste parul meu natural si se vede urit.Stie cineva vreo nuanta frumoasa de saten inchis?

9 răspunsuri:
| BackAgain a răspuns:

In mod normal, in orice magazin unde se vand vopsele exista un catalog cu nuante (cu suvite care sunt ca parul - ma indoiesc ca e par, dar cand pui pana pe ele le simti putin mai aspre decat parul - vopsite in nuatele respectile si sub fiecare scrie nr nuantei sau denumirea ei). Iei catalogul, te uiti prin el si iti alegi nuanta. Daca nu te descurci poti sa intrebi pe cineva din domeniu care se afla prin zona (la hypermarketuri sunt persoane care se ocupa de cate o sectiune si ele o sa stiu sa-ti raspunda, iar intr-un magazin specific - vopsele, machiaje etc - nu exista sa nu stie cineva sa te ajute.

| Bocanila a răspuns:

In mod normal, in orice magazin unde se vand vopsele exista un catalog cu nuante (cu suvite care sunt ca parul - ma indoiesc ca e par, dar cand pui pana pe ele le simti putin mai aspre decat parul - vopsite in nuatele respectile si sub fiecare scrie nr nuantei sau denumirea ei). Iei catalogul, te uiti prin el si iti alegi nuanta. Daca nu te descurci poti sa intrebi pe cineva din domeniu care se afla prin zona (la hypermarketuri sunt persoane care se ocupa de cate o sectiune si ele o sa stiu sa-ti raspunda, iar intr-un magazin specific - vopsele, machiaje etc - nu exista sa nu stie cineva sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alina,suporta o vreme si lasa parul natural sa creasca,eventual, daca tu crezi ca te ajuta, tundel mai scurt pina ajungi unde doresti.Banuiesc si ca esti foarte tinara, nu iti distruge podoaba capilara.Numai bine.

| Laura46 a răspuns:

Poti Folosi vopseaua fara amoniac de la L'oreal casting saten(care iasa saten inchis)sau de la loncolor vopseaua fara amoniac En Vogue, acopera ff bine

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te mai chinui singura,iubita,roscatul iese cel mai greu din par,stiu din experienta proprie.
Chiar daca te costa mai mult,mergi la un salon si cere un vopsit in nuanta parului tau,in nuanta radacinii care iese,va acoperi roscatul daca e isteata coafeza,desi unele reflexe tot or sa mai ramana.
Nu te chinui tu cu ales de nuante si vopsele, la salon iti face un mixaj de nuante asa incat sa fie aproape nuanta ta naturala!
Deci, mergi la salon si ai grija sa fie unul care se respecta!

| LorenzoSweetxXx a răspuns:

Ar trebui sa te decolorezi si apoi sa incerci k vopseaua potrivita si intretinel k masti pentru par din galbenus de ou si ulei de masline.

| LorenzoSweetxXx a răspuns:

Lasa parul natural dupa care foloseste o vopsea fara amoniac nu te panica rosul se decoloreza cel mai greu...

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Pai daca vrei sa ramai cu nuanta de roscat incearca nuanta "capsuna mieroasa". Daca nu, du te la un supermarket si acolo vei avea un catalong si vei putea alege o nuanta de saten potrivita. Insa daca esti roscata si dupa cum descrii vopseaua este f puternica s ar putea sa nu iti iasa tocmai culoarea saten. Cel mai bine ai putea sa iti iei o vopsea negru inchis si dupa vreo saptamana sa iti cumperi vopsea cu nuanta saten si atunci iti va iesi intocmai. Sper ca te am ajutat. Funda?:*

| tl34 a răspuns:

Cine te-a pus?