| smileyface_4718 a întrebat:

Help?batting eyelashes Simt.simt ca ma place, si eu il plac, si inca cum love struck. doar ca nu prea are vreunul curaj sa zica ceva, adica plimbari nocturne, tineri de mana, mesaje, vorbit la telefon, dar atat. Ce-ar trebui sa fac?big grin Sa astept?hee hee Sau sa ii dau mici certitudini ca sa-l fac putin mai sigur pe el? big grin Vreau sa fim impreuna! >8-

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E cam dificil aici. Asta pentru ca baiatul vede ca esti rusinoasa si nu ar vrea sa forteze lucrurile si tu sa te simti prost. Pe de alta parte tu ai vrea ca el sa faca ceva. E de datoria ta sa il incurajezi, sa ii arati ca vrei ca relatia sa evolueze. Ia-l in brate si saruta-l pasional, vorbeste cu el. Trebuie sa aiba si fata initiativa uneori. De multe ori o relatie nu evolueaza din cauza ca fata nu comunica si baiatul nu stie cum sa se comporte cu ea. Trebuie sa faci si tu ceva. Ia-ti inima in dinti. Un sarut scurt poate schimba foarte multe. El are nevoie de incurajare din partea ta.

| itarkan a răspuns:

Daca nu ai curaj, atunci stai si sufera. Peste ani probabil o sa il vezi cu alta, si o sa iti amintesti: "doamne ce baiat special. a fost al meu, dar nu am stiut sa il tin, pentru ca imi era frica sa fac vreun gest". Am mai spus eu cuiva pe aici sa se uite in oglinda, si sa isi dea doua palme, si sa se trezeasca. Acelasi lucru ti-l recomand si tie. dupa ce faci asta, te duci la el, si ii spui ca il iubesti si ca il vrei. apoi lucrurile vor decurge normal...binenteles daca dupa palmele alea renunti la timiditate. daca nu renunti, continua tratamentul pana reusesti.

| smileyface_4718 explică:

Euu? :o sunt o rusinoasa blushing

| alexandra:X a răspuns:

Sarutal :X
fa-o nu mai e nimic de facut...