| cosmina16 a întrebat:

Helpsad
Sunt cu prietenul meu de 2 ani si 11 luni. La inceput ne intelegeam super.Nici nu stiu cum am rezistat cu el atata timp.Probabil din obisnuinta, sa ma vad cu el zilnicthinking Monotonia a intervenit de mult. Pur si simplu noi nu ne mai suportam.Ne certam din nimicuri.Nici nu-mi vine sa-l mai sarut.Imi e frica sa ma despart de el.Sunt sigura ca voi suferi mult.De fapt nici nu stiu ce vreau.sad. Ma enerveaza ca se contrazice cu mine si ca o face mereu pe inteligentu' desi stie ca nu are dreptate.Sa va povestesc o faza care s-a intamplat acum. Am intrat pe mess la 11. mi-am pus la status : 2 ani si 11 luni :X:X:X. Am asteptat o jumate de ora.Nici nu m-a bagat in seama. M-am bagat eu in seama: buna:* cf?:*. si el cica stau.si atatstraight face
Dupa a inceput sa imi trimita oferte la telefoane straight face si i-am zis
:XCoSmInA:X: te rog frumos nu mai trimite
:XCoSmInA:X: stii ca nu ma intereseaza
Si a iesit de pe mess. l-am sunat sa-l intreb dc a iesit si el cica: Da ce nu am voie sa ies? si eu i-am zis ca am crezut ca s-a suparat din cauza mea.si el cica : ei da. si i-am zis pa...si a inchis telu fr sa zica nimic
Ma disperaat wits' end deci parca suntem dusmani
Mai are vreo sansa relatia asta?
Nu imi spuneti sa discut cu el
orice as discuta el tot pe mine da vina
se vede foarte perfect

Răspuns Câştigător
| Urzică a răspuns:

Nu te supara, dar mai bine lasa-l.
Mai exista baieti pe aceasta lume si inca mai buni ca el.Nu inteleg de ce mai stai cu el.Pentru ca o relatie trebuie sa se bazeze pe intelegere nu pe ura.Vei suferi un pic sau mai mult, depinde de anturaj. Dar dupa mine nu trebuie sa suferi pentru un baiat care nu tine la tine sau s-a plictisit de persoana ta. O persoana care iti raspunde atat nu te merita! Tu vorbesti politicos si el iti raspunde inapoi asa? Nu ii mai cauta in "coarne". Lasa-l in pace si dupa o vreme va veni inapoi la tine dar cred ca va fi prea tarziu.

Iar dupa parerea mea ...aceasta relatie nu mai are sens.
Cautati unu-l mai bun care sa fie bun cu tine si sa te merite! pentru ca o femeie trebuie iubita si respectata nu aruncata la gunoi ca si o ultima carpa nefolositoare.

Tine cont de sfatul meu si nu te mai intalni cu el pentru ca e nepasator si numerita iubire!(aceasta eparerea mea)

Baftaa multa.love struck

EuSiAtat

8 răspunsuri:
| nely19 a răspuns:

Ma nu vr sa te dezamagesc dar din ce sp e clar ca numai vr sa aiba o relatie cu tinesadeu stiu parerea mea e sa fi si tu mai indiferenta lasa sa te caute el nu`i mai da nimic, daca tu de acum ti la el si el se poarta asa, pai inseamna peste catva timp ca el o sa fie la fel tu o sa-l iub pe zi ce trece mai mult si ce`o sa se intample ajungi sa te sinucizi pentru el? Crezi ca merita? Indiferenta doare cel mai tare.bafta:*:*:*

| вяυηєтα a răspuns:

Pff. Parca ma vad pe mine si pe prietenul meu acum o luna si ceva. Uite, eu am avut o relatie de doi ani si jumatate care s-a terminat acum o luna si ceva, ce-i drept din alte motive(gelozia lui). La fel ca voi, si noi ne certam din nimicuri. Am hotarat sa pun punct relatiei si te-as sfatui sa faci si tu la fel. De ce? Pentru ca mai bine nu va fi... Din contra, va fi din ce in ce mai rau si asta ti-o zic din proprie experienta pentru ca si noi ne-am despartit si impacat de nenumarate ori. As mai vrea sa iti spun ca daca te desparti de el sa nu stai singura niciun moment, pentru ca vei simti doar nevoia sa plangi tot timpul; iesi cu prietenii; eu credeam ca este sfarsitul lumii si desi toata lumea imi zicea ca nu e asa, eu o tineam pe a mea. Dar acum am alt prieten (de trei saptamana) si sunt foarte fericita, si nu o mai iau asa de in serios; iau lucrurile asa cum vin.Parerea mea:meriti mai mult. Dar cel mai important: ia tu decizia, rationeaza si nu asculta neaparat de noi. Astea sunt doar sfaturi. Sper ca orice ai decide sa iti fie bine dupa. Bafta

| claudiea79 a răspuns:

Buna; nu te mai consuma atit.ai 15 ani. traieste-ti copilaria. ***bate cu prietenele; citeste o carte; uitate la un film; gateste; impleteste bretari; dar lasa baietii la 15 ani nu au minte. auzi 2 ani de relatie. asteapta pina la 18 ani fa-ti o situatie. apoi indragosteste-te.prietenul tau nu te merita nu te mai enerva degeaba

| Urzică a răspuns:

Cosmina16? da-mi id tau de mess ca sa vorbim happy :X

| cosmina16 explică:

Eusiatat dc nu merge sa iti dau fundita?sad
la toti arata nu mai la tine nusad
o meritisad
offf.cred ca asta ar fi cel mai bine sa fac
faza e ca el se comporta asa si pentru ca e foarte sugur ca nu am puterea sa ma despart de el

| Alina a răspuns:

Poate ti-a dat ofertele ca sa-ti ceara parerea, de ce a trebuit sa il ignori si sa-i spui ca nu te intereseaza? Eu cred ca ar trebui sa va despartiti o perioada si fiecare isi va da seama daca e mai bine sa fie singur, sau daca il iubeste pe celalalt prea mult, iar daca e varianta a 2-a vorbiti si incercati sa va schimbati comportamentul.Succes!

| DeliaaaMary a răspuns:

Super tare, eu care ma gandeam ca sunt singura cu asa relatie!
Totusi eu zic sa ramai ca el inca ceva timp poate o sa-si dea seama de greselile lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poii. sincer nu cred ca mai poti spera la el ...nu stiu vorbitzii calmi incercatzi sa nu va mai certazii si vezii pate el so saturath de relatie si nu vrea sa-ti spuna sau chestii... vorbitzi si lamuritzii ca asa iti seci toti nervi si nu meritha