| Cristinnnna a întrebat:

Help! Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 luni si el e genul mai smecher, tupeist inclusiv cu mine.Ma intimidez foarte usor in fata lui, poate pentru ca sunt prea indragostita de el.Am 17 ani si nu mi s-a mai intamplat cu nici un baiat asa ceva.Plus ca mereu imi face observatii : stai asa, vorbeste asa etc. Se crede superior si uneori devine chiar nesimtit. Ce ar trebui sa fac sa fiu mai autoritara si sa nu ma intimidez absolut deloc in fata lui?

6 răspunsuri:
| Laura1995 a răspuns:

Tu zici ca esti indragostita de el dar el ce simte pentru tine de se poarta asa? Daca vrei sa continui relatia asa trebuie sa treci peste timiditate si sa vorbesti deschis cu el despre ce te deranjeaza.El a vazut ca te intimidezi in prezenta lui si de-asta se poarta asa(parerea mea)Oricum daca continua si dupa ce discutati, nu te merita si ar trebui sa treci mai departewinking

| mgtow a răspuns:

Iti propui tu sa fii mai dura cu tine cand vezi ca comenteaza si nu iti place ceva ii zici: stai asa mai baiete tu nu esti stapanul meu si eu nu sunt sclava nimanui (pe un ton ridicat) daca face figuri in continuare rupi relatia cu el.

| Barbaraaa a răspuns:

Buna

Eu zic sa nu-l mai lasa-i sa-ti faca atatea obs ca sunteti amn2 egali si poate ca el nu t ube daca iti face atatea obs daca te`ar ubi te`ar acc asa cum estistraight face ...ai zis ca e golan nu?thinking pai astia nu se schimba nici odatastraight face. daca el nu inceteaza cu obs si cu toate asta.chatterbox eu zis sa-l lasi in pace straight face ca nu t merita...baieti mai sunt stai chill

| RoxyAngel a răspuns:

Probabil pentru el tu esti precum un catelus dresat. Mai bine ai pune piciorul in prag si iti impui punctul de vedere daca nu rezolvi nimic, mai bine l-ai lasa pentru ca nimeni nu merita ca cineva sa se comporte asa cu el.

| AndyArtist a răspuns:

Cand mai face asa da-i 2 capacelaughing daca nici asta nu merge... spune-i PA!

| ignore a răspuns:

Nul mai lasa sa iti spuna ce sa faci. cel mai bine ar fi sa te desparti de el. ori esti pr lui ori esti sclava lui? pana l urm o sa ajunga sa te si loveasca ai grija.