| anonim_4396 a întrebat:

Help urgent. am un prieten de ap 2 luni.si in seara asta trebuia sa ne vedem. si nu mi-a mai trimis nici un sms.si eu pe la 9 (eram in fata blocului si e frig afara...) si i-am zis daca ne mai vedem.si a zis ca e acasa, mananca. Si eu i-am zis: in fine.ms. Si nu mi-a mai spus nimic.nici pana acum nu mi-a trimis nici un sms nimic. ce fac? sa ii trimit eu? dar ce sa ii spun? ajutati`ma va roooooooooooogggggggggg

Răspuns Câştigător
| demonykangel a răspuns:

Buna! deci nu pot sa cred ca este asa nepasator fata de tine macar putea sa te anunte ca intarzie sau ca nu va veni, dar nici nu s-a deranjat.Iar dupa ce ai vb cu el putea sa isi ceara macar scuze si daca nici acum nu ti'a trimis nici un sms si nu te'a sunat ori are alta prietena ori pur si simplu nu ii mai pasa de tine.Da, ar fi bine sa ii trimiti u un sms si sa il intrebi dc se poarta asa cu tine.Dar in orice caz eu una m'as desparti de el nu merita ca u sa tii la el si sa suferi si el sa isi bata joc... Sper ca te'am ajutatwinkinganunta-ma si pe mine ce ai rezolvat:*

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E evident ca nu-i pasa de tine. Nu are cuvant si nu te respecta. Daca ai macar un pic de mandrie, paraseste-l si ignora-l chiar daca inceara sa vina ulterior cu cine stie ce vrajeli ca sa se scuze.

| cristinaxt a răspuns:

Ii un nesimtit si nu te respecta, nu se tine nici de cuvant, daca ti-a zis ca va vedeti acolo trebia sa fie, lasa`l sa manancewinking si fi blanda si buna si ai sa vezi cum toti baieti isi vor bate joc de tinewinking

| ՀԷՑ a răspuns:

Eu zic sa nu'i mai trimiti nici un sms. Daca tine la tine o sa te caute eloh go on...

| GuitarGirl123 a răspuns:

Ce nesimtit. Ai putea sa-i scrii un mesaj din ala care sa-l atinga la suflet, sa-i atinga orgoliu si sa-l faca sa se simta aiurea pentru ce a facut sau ai putea pur si simplu sa il ignori de tot pentru ca indiferenta doare cel mai tare happy

| pink1girll a răspuns:

Daca nu ti'a dat nici un semn de viata inseamna ca nu-l intereseaza de tine(scuze daca am fost prea directa).Un baoat cand te place si cand te iubeste te cauta indiferent de situatzie.
Imi pare rau dar eu am patit ce ai patit tu deci iti spun din propria experienta.

| Miii a răspuns:

Poii.trimitei sms si spune-i asa." trebuia sa'mi spui de la bun inceput ca nu mai vii. nu te mai asteptam in frigul asta.]. si asa o sa ajungeti sa vorbiti despre asta.

| kolyok94 a răspuns:

Trebuia sa il trimiti in masarolling on the floor

| Vladuthz a răspuns:

Din moment ce nu te-a mai bagat in seama nu-l baga nici tu pe el, nu ceda tu, intr-o relatie respectul trebuie sa fie reciproc, daca tine la tine intr-un final te va cauta el, si iti va da o explicatie buna pentru asta

| euu03 a răspuns:

Asculta-ma ce iti zic. Nu il cauta! Stiu ca vrei sa ii zici vreo 2 dar nu face prostia asta, pentru ca daca i-ar fi pasat putin nu te lasa sa asteptiwinking sincer acum tu ai fi facut asta? l-ai fi lasat sa astepte sa nu ii dai o explicatie? vad ca tu te agiti cel mai mult... el daca o sa vada ca tot tu il cauti vrei explicatii o sa isi dea seama ca "esti in limba dupa el". Dupa ce ca a avut nesimtirea sa iti faca asa ceva iar tu o sa il cauti mai tarziu o sa iti faca faze mult mai uratewinking asculta-ma ca stiu ce vorbesc. ti-am zis, tu in locul lui ai fi facut asta? nu cred asa ca trage singura concluzii :* succes

| c4t4lin a răspuns:

Zi`i ca e nesimtit, nu-l mai suna, sa te sune el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai umbla cu el. O fata nu trebuie lasata sa astepte. Baiatul TREBUIE sa ajunga la intalnire cu minim 10 min inainte, sa fie punctual. Eu la orice intalnire sunt cu 10-15 min inainte la locul de intalnire!