| ViseMaicăVise a întrebat:

Help urgent TPU! Am sa pun aceasta intrebare la D/S in speranta ca nu va fi ignorata. Este o problema grava ca urasc fetele si femeile?
Adica, stiu, si eu sunt (din pacate) fata, dar am ajuns sa gandesc ca mai toate fetele sunt intr-un fel proaste, curve si chestia asta ma macina inca de la inceputul anului... vara asta n-am purtat mai deloc fuste si rochii, pe toata caldura si vapaia posibila. Inca de mica ma gandesc ca sunt baiat si fac lucruri baietesti... stima fata de feminin mi-am pierdut-o, consider ca daca sunt fata nu merit niciun respect.
Pe tema asta ma cert foarte des cu tata, care ma vrea fatoasa, mereu ne contrazicem la faza cu "cine e mai destept".

La urma urmei, exista vreo femeie care a inventat ceva ce a schimbat lumea? NU. Si cum sa fii, ma, feminist/a?! Oricine ar trebui sa se multumeasca cu ce are! De ce sa ceri de unde nu-i (drepturile femeii)?
Da, stiu ca sunt nebuna, scapata de la spitalul 9, dar am nevoie disperata de ajutor. Cu asa ganduri si mentalitate, am sanse sa devin transexuala? (doamne fereste, as fi data afara in suturi de-acasa!) Cum pot sa ma impac cu gandul ca voi fi femeie?

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Interesant vrei să discutăm în privat?

| Elvina a răspuns:

E o criza a copilariei. O sa-ti treaca. Esti fata. Stai linistita. Bafta!

| RamboBike3 a răspuns:

Hey nu esti singura si eu is asa.La fel si eu is cu tata. Tu cati nai ai? Am putea povesti mai mult! Ai id de mes?

| Cristina_Teodora_1997 a răspuns:

In primul rand femeile a fost intotdeauna destepte. Cele mai multe traisc in puf rasfatate cu tot felul de bunatati. Femeile stiu sa obtina ceea ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare sex are avantajele si dezavantajele lui. Acum e logic ca tu nu ma vei intelege pe mine de ce vad feminismul ca pe ceva minunat, cum nici eu pe tine de ce il desconsideri atat de mult. Printre multe altele, nu uita ca o femeie ti-a dat viata ( o femeie care se putea lipsi chiar si de un barbat, prin inseminare artificiala). Nu porti fuste, rochii nu pentru ca ai ceva tu cu femeile, ci pentru ca nu te simti confortabil cu tine si probabil nici nu ai incredere in tinehappy.
As fi continuat sa spun mai multe, dar ai zis ca oricum iti consideri semenele "proaste, curve" ( de parca sexul opus nu ar putea fi la fel.).Nu are nici un rost sa incerc sa iti schimb gandirea.

| Demonull a răspuns:

laughing)Mai,proaste sunt hoho la orice colt.si c....tot la orice colt, sunt asa de multe incat ar trebui trecute la calitati aceste doua lucruri laughing.