| krynutzzza a întrebat:

Help! vreau sa ma schimb. cum sa fac? mereu sufar mereu pun la suflet tot prea devreme si sunt influentabila. numai suport sa fiu luata de proasta daca trec cu vedere peste anumite lucruri gandindu`ma ca o sa fie bine pe viitor straight face sunt si eu om am limitele mele. ce sa fac sa ma schimb cum sa fac mai exact?

7 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Nu poti si nu inteleg de ce vrei sa te schimbi...da e parte nasoaala cu tine dar multi ar aprecia asta.
P.S Cum vrei sa devii daca te schimbii?

| isabellle a răspuns:

E greu să te schimbi...
este firesc să pui la suflet, eşti fată. când citesc ce ai zis tu aici, mă regăsesc pe mine...
încearcă totuşi să înţelegi că lumea e rea şi parşivă. şi îşi vede doar interesul, încearcă să faci ce vrei şi ce simţi tu, să nu te mai laşi influenţatăwinking
nu lăsa lumea să te ia de proastă. ce'i asta?
încearcă să preiei controlul, iar atunci când simţi că nu mai poţi, continuă! viaţa e scură. foarte scurtă. trăieşte-o ca şi cum ar fi ultima zi. o să vezi ce frumos e atunci când vezi numai părţile frumoase.
mult mult succes, dacă ai nevoie deajutor, nu ezita să dai mesaj >; D< pupici :*:*

| bogdang a răspuns:

Incearca pentru un timp sa fii indiferenta fata de tot ce iti poate provoca suferita, iar mai apoi creaza-ti o independenta (daca pot sa zic asa) si decide tu pentru tine chiar daca nu va fi neaparat cea mai buna alegere. Poate si anturajul sa fie de vina, in cazul asta incearca sa te mai departezi un pic si revin-o cand capeti incredere.
Si ce e cel mai important: incepe sa gandesti ca tu esti cea care conteaza, nu ceilalti. Gandeste-te tu daca si ce esti in stare sa faci, nu te opri pentru ca cineva zice ca nu esti in stare.

Sper ca te-am ajutat, nu uita ca e nevoie de timp pentru toate! happy

| Smeck15 a răspuns:

Eeeeh. asa sunt si eu. [ sunt baiat. ] pana meahappy asa e firea mea.[sau a ta. presupun ca semanam.big grin] sunt genu de baiat. care sa te ia in brate pana te sufoca. si te saruta. si iti zice ca te iubeste. si fac tot posibilu sa ii arat ca o iubesc. si pana la urma. ma ia de prostalau. si pun la suflet. si... marele "Good Bye". nu ai ce face.kiss trebuie sa-ti gasesti. pe unu care sa te inteleaga. si sa poti vb cu elkiss. altceva nu mai pot sa iti mai zic. Baftakiss

| Vieru_Adelina_1999 a răspuns (pentru Smeck15):

Si eu vreau sa ma schimb dar nu stiu cum... unii ma iau de proasta, unii ma fac prostuta dar nici chiar asa frate
Spuneti-mi cum ma schimb

| teutzikka a răspuns:

Dupa cum a spus fata de mai jos este greu sa te schimbi dar cu multa vointa o sa reusesti.Am avut si eu o problema asemanatoare : mi-a placut un papagal foarte mult dar a murit.Am intrat pe net si am vazut ca cu cat intragesti mai mult cu atat o sa suferi mai mult. Dragostea este sora cu suferinta. Incearca se te mai schimbi daca nu o sa ai de a face cu multe greutati in fata ta.happy SFAT : ia-o mai usor cu fiecare relatie indiferent de cum arata ea.

| krynutzzza explică:

@LightYagamiDN ceva gen sa numai fiu asa buna cu lumea din jur. deoarece unii chiar nu merita deloc.