| Biiia_2546 a întrebat:

Hey all happy Deci am fost cu un baiat 5 luni de zile, dar de 2 saptamani ne-am despartit dintr-un motiv copilaresc.Mentionez ca am 15 ani si el 17.Eu inca il iubesc...si luni mi-a trimis un mesaj in care a scris ca inca ma iubeste, ca nu renunta la mine si chestii de genul. Dar ieri...am aflat ca are prietena. Dintr-o prostie, mai bine nu aflamsadsi e adevarat, chiar e cu fata respectivastraight face. Ma simt distrusa, chiar il iubesc.sadieri am vorbit cu el si l-am intrebat daca e cu fata aceea, si a zis ca da si ca tine la ea si ca nu ma mai intereseaza. m-am simitit asa proststraight face. ce sa fac?crying. vreau sa il uit, dar nu pot, am incercat mereustraight face. un sfat?sadnu am cu cine vorbi in momentu astasad

2 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Gaseste pe altcineva nu e bine sa stai asa si sa iti plangi de mila.

| Lexus28 a răspuns:

Hai sa iti spun ceva. Nimeni nu iti poate spune ce sa faci. Daca iti spune unul dintre noi, 'treci peste'e degeaba, pentru ca nu vei trece peste decat cand te vei simti in stare. Nu pot sa te incurajez, cand tu te simti atat de prost si suferi. Trebuie sa te gandesti ca singura treci peste astea, indiferent cati prieteni ai avea sau cati oameni te vor sfatui, nimeni nu stie ce simti cu adevarat pentru ca sentimentele de genul asta nu le poti exprima cu adevarat. Asadar, iti propun sa faci un exercitiu, eu asa am trecut peste prima mea "dezamagire" sa-i spun. Stai seara in pat si gandeste-te... bai frate, totusi, cat poate sa dureze toata treaba asta? Cat? O luna? Doua? Mai mult? Ete na, am timp, am 15 ani. Fii putin ironica, amuza-te ca nu strica; si vrei sa pui pariu cu mine, ca urmatoarea ta iubire nici nu o sa se compare cu asta? O sa fie mult mai mare si mai frumoasa!