| mariusica324 a întrebat:

Hey,am 15 ani si imi place foarte mult de o prietena dar nu stiu cum sa ii spun,am mai avut o iubita si o prietena careia I am spus ca o plac dar ea nu ma placea (csf).
Deci,aceasta prietena este vecina cu mine si imi este frica ca nu o sa ma placa iar apoi voi fi obligat sa dau nas in nas cu ea zi de zi, ce at trebui sa fac, nu vreau raspunsuri in care sa imi spuneti ca trebuie sa fiu curajos si indraznet!
DAU FUNDA CELUI/CELEI CARE MA AJUTA CEL MAI MULT!

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Nu e bine să ai o relaţie cu vecina, colega de şcoală, de serviciu, etc.
Ai dreptate! Dacă ceva merge prost, va trebui să dai nas în nas cu ea cât mai locuieşti tu sau ea acolo!
Eu zic că cel mai bine ar fi să lasi lucrurile să decurgã normal, apropie-te de ia dar nu agresiv, şi vezi dacă şi ea se apropie de tine sentimental. Şi dacă merge, atunci ai reuşit, dacă nu merge, măcar poţi da înapoi uşor fara să te simţi prost că ai vrut să o faci prietenă şi nu a mers.
(Să îţi creezi spaţiu de retragere în caz că simţi că nu te place) Succes

| mariusica324 explică (pentru mudokins78):

Cum ar trebui sa ma aproprii de ea? Ce ar trebui sa fac?

| mudokins78 a răspuns (pentru mariusica324):

Apropie-te subtil! nu o lasa sa inteleaga ca o vrei!