| Ale21345109 a întrebat:

Hey, am 17 ani. Credeti ca e ok sa am contacte sexuale cu iubitul meu de 22 de ani in fiecare saptamana? Ne stim de cand eram mici, nu am avut niciodata nicio problema, e super intelegator si daca nu vreau sa am contactul ma intelege perfect si incearca sa ma faca mereu sa ma simt confortabil si sa nu fac ceva ce nu-mi doresc.Parintii stiu despre relatie, nu e nimic in neregula. Insa e acea placere, care ne indeamna sa o facem aproape saptamanal... Credeti ca e ceva gresit?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da e foarte greșit sa faceți sex fără căsătorie. Dacă erai căsătorită cu el nu ne întrebai dacă e greșit sau nu sa faceți sex. Dumnezeu a inventat sexul ca să exprime unirea prin dedicare reciproca a unui bărbat și a unei femei pentru tot restul vieții. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator și nu aduce fericire pe termen lung. Dacă tot va iubiți si el e major, mai bine căsătoriți, - va, sexul fără postludii ratate din cauza mustrărilor de conștiința e mult mai placut.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Trebuie sa precizezi ca pentru tine "e foarte greșit sa faceți sex fără căsătorie.". Habotnicia ta nu se aplica tuturor.

| mihai69 a răspuns:

Da, e greșit că o faceți atât de rar.

| dullcat a răspuns:

Imi pare rau, raspunsul meu da, e gresit.Prezervativul nu garanteaza protectie 100%. Nicio metoda contraceptiva nu o face.In caz ca ramai insarcinata la doar 17 ani, cum veti proceda? Macar asteapta pana la 18 ani, sa fii si tu adult in acte. Apoi fa ce vrei.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este greșit. Este totul ok.

| ywar a răspuns:

Il ajut si eu? Hai ca si mie imi place.

| Silwian a răspuns:

Tu minora el major...

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună, iubita! Nu mai asculta pe toată lumea de pe forum.

Nu, nu este nimic greșit, atâta timp cât va protejați, faceti in asa fel sa simtiti amandoi placere si va respectati unul pe altul.

Este într-adevăr ca prezervatul nu are protecție 100% (poate fi rupt, se poate sparge, poate fi intepat), însă il poti verifica înainte si mai mult decat atat, lubrifiantul cu care este dat prezervativul, in cele mai multe cazuri contine spermicide (o substanta ce ucide spermatozoizii).

În plus, pe lângă asta, sexul ne oferă și o mai mare fericire cand esti langa persoana potrivita, iubita si langa care te simti cel mai bine.

Aveti grija de voi!

| Anonimus937382 a răspuns:

Da este greșit!

| ALlex12727272 a răspuns:

Baga mare fata mea laughing