| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am 17 ani si sunt singura,nu am fost niciodata intro relatie,si nu prea am prieteni socializez mai greu,si imi este ft greu, sincer as avea nevoie de ajutor...

16 răspunsuri:
| Zuzu6235 a răspuns:

Ajutor pentru ce? sa socializezi, sa iti gasesti un prieten? nu cred ca nu-i ai deloc prieteni. trebuie sa fie careva in agenda de tel pe care poti suna (colega de scoala, vara, prietena cea mai buna, pisica etc) si sa ai cu cine iesi la o plimbare si sa discutati chestiile astea. poate va luati inima in dinti si va bagati in seama cu niste baieti de pe langa voi sau de la scoala care va plac. sau cauta pe net..gasesti multe site-uri de socializare si multe id-uri de mess. baftawinking

| ynna93 a răspuns:

Vezi! Omu (Troublebro) ti-a dat solutia, te aranjeaza el pe mess.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Troublebro a răspuns (pentru ynna93):

Nu e vorba e aranjat, e vorba de cum se simte ea si ca stiu oarecum ce simte... Vreau doar sa ajut.

P.S : R3t, macar eu am o poza la avatar smug

| ynna93 a răspuns (pentru Troublebro):

Vaii, unde?laughing

| draky90 a răspuns (pentru Troublebro):

Ma,ti-ai schimbat poza? aseara aveai una de tocilar, acum te dai la "r3t" ca fiind un bad boy, te rog...

| Bibbi1507 a răspuns:

Incearca sa te schimbi, sa nu mai fii fata cuminte si rusinoasa. Fa.ti prieteni, iesi afara cu ei, si pana la urma totul o sa vina de la sine. Vei gasi pe cineva. Pana la urma nimeni nu moare singur :*

| Wihox a răspuns:

Pai, fa si tu ca Bianca Draguseanu, apeleaza la bisturiu, fa o operatie de marire sani, rearanjaza-ti fata si sa vezi ca nu vei mai avea nevoie de nici un sfate de la noi. ok?

| mnbvcx098 a răspuns (pentru Wihox):

M-ai ajutat ft mult! sincer miai schimbat viata! Of chiar nu m gandeam ca trebuie sa explic atat de clar p/u ca sa inteleaga toti cei care nu gandesc si nici macar nu incearca s-o faca, am specificat k SOCIALIZEZ MAI GREU! si apropo nu am nevoie de chirurgie, este ciudat k zici asa ceva daca nici nu stii cum arat, oricum mai amuzat pentru ca mi-am dat seama ca sunt oameni prosti in lumea asta, si eu cea care credeam ca am probleme, deci chiar m-ai ajutathappy

| neutrino a răspuns:

Stai linistita, nimeni nu scapa de asa ceva. Va veni curand si timpul tau.

| Dariusuu a răspuns:

Nu e ceva grav, si pana la urma ai doar 17 ani ai timp. Incearca sa fi prietenoasa, sociabila si restul vine de la sine. Sti cum e, totul are un inceput.

Răspuns utilizator avertizat
| dyabolic a răspuns:

Buna. Faptul ca nu ai avut prieten nu e ceva tragic, de fapt te poti concentra pe invatatura. Ai incercat sa te apropii de colegii tai de clasa? Te inteleg perfect, incearca sa participi la activitatile colegilor, pe romaneste sa te bagi in seama cu ei, sa te apropii de ei.

| Troublebro a răspuns:

Buna, si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta... Te inteleg perfect, o sa treci peste...

| someonevaly a răspuns:

Buna, nu trebuie sa fi asa timida...ai vrea sa mai vbim? roby28_the_best id mew daca vrei sa mai vbim. pup mare:*

| ZapacitDeMic a răspuns:

Fa-ti un grup de prieteni, prietene si incearca sa iesi cu ei in oras mai des, la un moment dati va pune un baiat ochii pe tine sau tu ochii pe cineva, si de acolo totul vine de la sine happy. Iar sa socializezi nu este greu de loc, sigur ai tu cativa prieteni cu care aveti mai multe lucruri in comun, mult noroc happy - ONE LIFE, LIVE IT! -