| LittleDreamer a întrebat:

Hey! Am din nou o mica problema cu cel de care imi place.
Mai demult i-a placut de mine( eu sunt sigura pentru ca asa se comporta si era gelos pe altii, etc, desi niciodata nu recunostea), iar acum este ignorant cu mine.Intr-o seara am intrat pe el pe mess sa vad ce face si m-a chemat la un suc, iar dupa ce am acceptat(desi am ezitat putin inainte de a accepta) el nu a mai zis nimic, nici in urmatoarea zi cand de-am vazut pe drum sau in gasca si mi se pare ca ma evita(un amic comun i-a zis altuia ca doar isi bate joc de mine si acel amic ma tot lua la misto pe mine si baiatul de care imi place, dar asta o face de mult timp). Prietenii lui zic ca si-a batut joc de mine cu faza cu sucul, dar atunci nu inteleg de ce el ma evita si nici macar nu si-a dus planul pana la capat sa stabileasca si o ora si apoi sa nu vina sau ceva ca sa poata zice ca intr-adevar si-a batut joc, deoarece asa cine ii garanta lui ca eu ma duceam si nu vroiam doar sa imi bat joc de el?(nu am facut nimic care sa ii arate ca imi place de el, sunt de treaba cu toata lumea nu numai cu el).
Va rog sa imi spuneti parerea voastra despre ce v-am scris mai sus si sa imi spuneti ce as putea face, deoarece am ajuns sa tin la el, iar el e un imatur si nesimtit.Credeti ca inca tine la mine sau chiar isi bate joc?(un amic de-al lui a zis ca el crede ca ii place de mine).
Mersi!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ceva il impiedica sa se comporte firesc.Nu stiu ce,prietenii lui,timiditatea...
Si unicul sfat pe care am sa ti-l dau este sa faci exact ce face si el!
Te invita undeva,ok.
Te ignora,il ignori.
Te evita,il eviti.
Nu sa fii rea,doar mai rece,mai indepartata.
Schimbarea ta de atitudine nu-l va lasa indiferent, fii sigura.
Posibil sa se agite, de teama ca te pierde sau ca ti-ai putea gasi pe altcineva...
Succes!

| InGeRU_9374 a răspuns:

Poi trebuie sa vorbesti cu el fata in fata! Poate rezolvati ceva! Mult noroc!winking

| LoVeYoU_6710 a răspuns:

Crd ca te [lace si de asa te ignoa uneori.am patit la fel(mai putin partea cu sucul)da in cazu mew a gasit alte metode de asi bate joc, sincer daca chiar il placi zi in fata inainte sa fie prea tarziu, si ori ce se va intampla tine minte viata merge inaintebig grinbig grin