| leoaicăsexy a întrebat:

Hey. Am nevoie de niste sfaturi si pareri sincere.
Am un prieten(ne cunoastem de mult ) si el era ala placut de toate fetele (asta in copilarie dar nu pot spune ca acum nu are admiratoare )
In 2015 a inceput sa schimbe fetele ca pe sosete. Nu am nici o treaba ce face el cu restul fetelor si nu imi pasa ca le tine strict pentru sex. Faptul ce ma deranjeaza pe mine este ca i- a frant inima unei prietene de alem mele care chiar e o fata cuminte care pune suflet in orice.
Prietena mea nu si- a revenit nici acum (desi s-a despartit in octombrie ).
Si ceea ce am aflat azi m-a facut sa raman masca. EL S-A INDRAGOSTIT ( pe bune )DE MINE.
Am aflat de la cel mai bun prieten al lui ca de la inceputul lui noiembrie el nu a mai avut nici o relatie din cauza ca ma iubeste. Eu nu am nici nacar un gram de iubire/afectiune pt el.
Dar am un plan. AM SA FORMEZ UN" CUPLU " CU EL. AM SA IL FAC SA SE ATASEZE SENTIMENTAL IN RELATIE. SI APOI CAND II VA FII LUMEA MAI DRAGA AM SA IL "insel" CU CINEVA CUNOSCUT LUI.
Ce parere aveti de plan? Credeti ca il voi face sa sufere macar pe sfert cat a suferit prietena mea. Aveti alta iideie de al face sa sufere.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul NU are nici o vina ca prietena ta e slaba, se stia ca e un curvar, el i-a aratat asta dar ea o fost naiva. baiatul NU are nici o vina, prietena ta e de vina ca e slaba. ce plan penibil, cica nu am nici macar un gram de iubire pentru el", din intrebare e clar ca iti curg balele dupa el. baiatul imi pare foarte istet si destept si cu siguranta nu va cadea in plasa ta ieftin

| RAY a răspuns:

Eu spun sa te gandesti bine ca poa
te te vei indragosti de el si atunci ce faci? plus ca daca are influenta si il vei insela multi vor afla ca esti o tarfa,e mai naspa sa fi curva decat curvar,ma intelegi? ce baiat va mai crede in tine daca el va raspandi vestea peste tot? nu e ok ceea ce a facut dar nici tu nu faci bine,voua fetelor va plac curvari,va plac dramele nu baieti cuminti,intr-un studiu publicat in usa pe mai multe cupluri cu baieti cuminti s-a dovedit ca femeilor nu le placea barbati de casa din contra le insela cu curvari,deci dragele mele voua va plac sa plangeti,suferiti ca daca nu v-ar placea nu v-ati cupla cu curvari de astia, si ea stiaca e curvar dar a crezut ca il schimba, asta e ciudat sa stii ca omul e cum e si totusi sa il provoci sa faca cu tine cum a facut cu alti, in loc sa apreciezi oamenii buni voi alegeti pe cei rai si apoi faceti drame, sunt convins ca aia se plange la baieti din freindzonul ei ce aiurea

| Iyulia3712 a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa te informezi mai bine si sa vezi daca intr-adevar e indragostit de tine; nu ar trebui sa te bazezi strict pe ce spune prietenul lui. Doi la mana, inainte sa te inhami la o chestie de genul asta, cred ca ar trebui sa iei in calcul toate riscurile (te-ai putea indragosti de el, daca s-ar intampla asta te-ai certa cu prietena ta, el s-ar putea plictisi de tine, etc) si sa iei o decizie. Din punctul meu de vedere baietii de tipul asta sunt intr-adevar niste nemernici, dar nici fetele nu sunt niste sfante pentru ca desi stiau despre lucrurile pe care le face heart-break-arul, tot i s-au oferit fara sa se gandeasca la consecinte... Concluzia: Nu exclude in totalitate planul, dar ai foarte mare grija sa nu regreti mai tarziu decizia pe care o vei lua acum.

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Draga mea, razbunarea e arma prostului. Nu e deloc bun planul tau. Daca zici ca nu simti nimic pentru el, ce te face sa crezi ca fiind cu el intr/o relatie, nu te vei indragostii de el? Apoi vei cadea in propia capcana. Si de unde stii ca poate el are un plan, si vrea sa fi una in plus pe lista lui? Prietena ta stia cum e el, nu trebuia sa puna suflet. Fiecare sufera din dragoste, ii va trece cand va cunoaste alt baiat. Si inca ceva, nu fa pe altcineva sa sufere ca ti se va intoarce inzecit inapoi. Sper ca te/am putut ajuta, si renunta la acest plan stupid. Nu te va duce nicaieri, crede/ma! Multa bafta!

| 4psiho a răspuns:

De cele mai multe ori socoteala de acasă nu se potrivește cu cea de la târg.
Ce te face să crezi că fiind împreună pentru ați pune în aplicare "planul" nu ai să te îndrăgostești de el și apoi el să fie ăla care se v-a debarasa de tine și tu să suferi?
Această "îndrăgostire" a lui poate nu este decât un plan ca să se cupleze cu tine, să te treacă pe listă la capitolul cuceriri!