| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am nevoie de o parere din punctde vedere obiectiv. Acum un an A m-a placut, am inceput sa vorbim am iesit si la cateva date uri si totul a fost super dragut, mi-a cumparat un cadou de ziua mea desi aceasta trecuse doar pentru ca i s-a parut dragut sa o faca, ne a cumparat lantisoare matching si a si avut initiativa sa plateasca la primul date, mi-a facut flori origami, ne am dat hanoracele de 3 decembrie etc. chestia e ca A in perioada respectiva avea examene foarte importante si nu am reusit sa ajungem intr o relatie, si asa usor am ajuns sa vorbim mai rar, sa nu mai iesim mai pe scurt ne-am indepartat.
Dupa cateva luni, un an dupa ce ne-am cunoscut, am inceput sa o vad foarte des si am inceput sa capat sentimente iar desi am crezut ca le am lasat in trecut.
Am avut curajul sa ii dau iar mesaje si am inceput iarsa vorbim insa pana acum doar eu i-am scris, (am inceput sa vorbim iar de o saptamna) si nj vreau sa par prea insistenta sau sa o deranjez.
Tin sa mentionez ca i-am spus ca as vrea sa vorbim mai mult daca nu o deranjează si a spus ca nu e cazul si ca si ea ar vrea. In seara aceea am vorbit toata noaptea si cand m-am bagat la somn i-am spus ca mi-a fost dor de asta si a spus ca si ei la fel.
Cand ne-am vazut si in viata reala astazi am vorbit si a fost foarte draguta, ne am si imbratisat.
Ideea este ca nu stiu ce sa fac mai departe, nu imi dau seama daca si ea vrea ce imi doresc eu. Primesc semnale mixte si nu imi dau seama ce simte. Tind sa ma gandesc extrem de mult la asta si simt ca o iau razna. Rog seriozitate, nu stiu cat de activa este acesta platforma insa as aprecia enorm un mic ajutor.

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita.
Incearca, nu pierzi nimic, incerci sa aprinzi sentimente care au fost stinse, perioada critica e fix acum la inceput, iesiti la o intalnire, doua, trei, incearca sa comunici des cu ea si vezi cat efort face si ea la randul ei catre tine, dar ia in considerare ca incepand de acum intr-o luna daca situatia ramane la fel si ea e nesigura sunt sanse sa nu iasa nimic, o fata cand te place cu adevarat si vrea sa fie cu tine nu iti va spune "sa o luam usor, sa mai asteptam", e vorba de ce simte, nu de ce gandeste, nu te gandesti daca placi pe cineva, o simti iar scuzele si acest du-te vino in cele mai multe cazuri inseamna refuz.

7 răspunsuri:
| saresipiper a răspuns:

Relatia voastra n-are sanse mari sa fie o relatie reusita fiindca ii lipseste pasiunea, acea scanteie care s-a declansat probabil candva si a murit la scurt timp dupa. Ati putea avea o relatie ca intre doi prieteni, dar tu daca o iubesti o sa suferi intr-o relatie care e "călduță " si nu 100%, cum ar fi normal, sa simți că trăiești cand o vezi si te vede...

suntserios
| suntserios a răspuns:

O scoti la o intalnire adevarata si vezi ce se intampla.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu ea!
ca semnalele alea mixte de acre spui, cred ca le interpretezi gresit.

| Miruna333 a răspuns:

Spune-i ce simti ca nu poti citi ganduri. Alege comunicarea si te vei simti mai bine. Numai ea are raspunsurile

| mihai69 a răspuns:

Te vrea.

| iliiiinca a răspuns:

Poate si ea crede acelasi lucru despre tine. Fa un pas spre ea si vezi cum decurge situatia. Si plateste masa fetelor

| dullcat a răspuns:

In locul tau m-as asigura ca aceasta fata a prins ideea, asta in cazul in care esti si tu de acelasi sex.Sau am inteles eu gresit?