| tbxx a întrebat:

Hey! am o intrebare: mai multi baieti de la scoala ma jignesc si ma parasc. cu faptul ca eu nu fac asta. tuturor fetelor le face asa. si tot ma gandesc...nu ar trebui sa ma cobor la acelasi nivel cu ei.imi dai si mie niste sfaturi? va rog:X dau fundita la cel mai folositorwinking multumesc. scuze pentru categorie dar e cea mai vizitata:X (app: am incercat sa nu-i mai bag in seama, dar nu prea a mers)

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca te-ai cobora la nivelul lor,ai da mai multa apa la moara!
incearca cu indiferenta, iti sp ceva urat...fa-te ca nu auzi(d vreme c ii ceva jignitor, ma gandesc ca iti va fi foarte greu) sau zambestele pur si simplu. daca vor vedea ca nu t intereseaza d ei si c sp pana la urma t vor lasa in pace.nu are rost sa t iei in gura cu ei, pentru ca asa chiar ca nu t vor mai lasa niciodata in pace!
succes! j nu-i mai baga in seama!

| Adorable a răspuns:

Si daca te jignesc? Fa o explozie de atac la adresa lor, afla informatii dureroase despre ei. Suna dur, dar numai asa vor pune capul in jos in fata ta. Nu te lasa intimidata, priveste-i in ochi, insistent! Ei ori vor pleca in jos capul, ori se vor simti jigniti si vor gasi pretexte sa plece de la locul cu pricina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti desteapta nu ii baga in seama, teprefaci ca nu auzi

| sulala a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic din ce nu-ti place sau nu vrei poate acum e un timp mai difficil dar o sa treaca si poate nu o sa-ti para rau ca nu ai facut ce vor altii dar ai facut ce ai vrut tu