| bebelusa_9541 a întrebat:

Hey! am o mare problema.Am un prieten de 8 luni de zile si in ultima vreme am adus foarte des in discutii subiectul,, viata sexuala"pe care pana acum nu am experimentat-o nici unul dintre noi! Dupa o discutie mai aprinsa in care eu i-am spus ca nu sunt pregatita si ca doresc sa ma astepte inca o perioada destul de lunga daca tine cu adevarat la mine, el mi-a raspuns ca daca eu tin la el ar trebui sa fac asta mai devreme, eu nu stiu ce sa ii mai spun, chiar nu vreau sa imi incep de acum viata sexuala mai ales ca amandoi avem 16 ani insa nu intelege si mi-e teama de o despartire! care ar fi lucrul,, salvator" pe care l-as putea face?

19 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sa nu faci sex cu el. E un mitocan daca ti-a zis el acest lucru, vai "doamne daca nu faci sex cu mine inseamna ca nu ma iubesti..."; Greseti mult daca ii vei cadea in plasa, dupa ce vei face sex cu el fi sigura ca dupa putin timp o sa iti dea papuci, dc? pentru ca asa se face acum...nu e civic, dar asa e; Acest motiv (daca nu faci sex cu mine inseamna ca nu ma iubesti) este cel mai folosit pentru a fraerii o virgina ca sa eu tragi si apoi sa o lasi singura. Crede-ma ca asta urmareste el, oricat de frumos sar purta cu tine si cat de frumos/de treaba/serios tiar parea sa stii ca nu e asa, iti zic sigur ca el asta urmareste. Nu se merita sa mai ai o relatie cu el, daca acest baiat are doar un singur interes: sa de dezvirgineze si apoi sa plece la alta, probabil tot virgina. Eu zic sa ii dai tu papucii si fara sa faci sex cu el. Daca se va tine dupa tine respingel de fiecare data pana cand se potoleste. Eu asta zic sa faci; deschide ochii bine, intreeaba si tu, vezi ca numai asta cauta baietii; sunt niste mitocanii care arata bine si sunt populari sau doar sunt populari si voi mai fraiere ca asta sunteti fara suparare va duceti la astia "smecherii" cares mai populari: "Vai fata, sti cu cine sunt eu acum?; Nu fata? Cu cine?; Cu Animalul X; Vai ce tare, ai pus mana pe ellaughing;" - Gresit el a pus mana pe tinelaughing
Si acesti "smecherii" cares mai populari urmaresc doar sex si atata, ca e cool asa, altfel nu esti smecher printre baietii daca nu asta urmaresti iar daca ai o relatie serioasa si nu urmaresti sexul esti considereat fraier amorezat sau cv de genul.
Cautati un baiat care sa te merite draga, nu fa o prostie pe care o so regreti mult de tot; se zice ca fetele sunt mai mature decat baietii, pai dovedestio, eu vad ca baietii sunt mai isteti ca voi, ca va pacalesc, vo trag si apoi pleaca; nu te lasa pacalita, dovedeste ca esti mult mai isteata decat el;
Sper ca ai inteles mesajul meu in mod corect, scuze de unele expresii mai putin formale.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Adina77 a răspuns:

Daca nu vrei,nu o fa.
De ce sa regreti apoi ca ai facut-o?
Fa-o atunci cand simti ca esti pregatita.
Daca nu intelege,atunci nu te iubeste destul.
Spune-i ca ai alte prioritati.
Ca ti-ai propus s-o faci dupa bac, sau cand vrei tu sa-i spui, insa nu uita sa adaugi ca-l iubesti.
Spune ca te preocupa viitorul tau si n-ai nevoie de griji suplimentare.

| ingerdraq a răspuns:

Daca tine cu adevarat la tine te asteapta. Fetelor le trebuie mai mult timp sa se pregateasca pentru acest prag. Daca nu vrea sa te astepte inseamna ca nu te iubeste, nu tine le tine. El se poate "descarca" altfel daca il trage tarashhappy

| spaima1aricilor a răspuns:

Sexul imbraca multe forme. incepe cu cel care nu duce la ruperea himenului happy

| NANANAHehh a răspuns (pentru spaima1aricilor):

Exista asa ceva?

| spaima1aricilor a răspuns (pentru NANANAHehh):

Ce anume?

| NANANAHehh a răspuns (pentru spaima1aricilor):

Sex cre nu se rupe himenul

| DanielDaniel13 a răspuns (pentru NANANAHehh):

Se referea la sex oral laughing

| spaima1aricilor a răspuns (pentru NANANAHehh):

Oral, era chiar dupa virgula happy

| spaima1aricilor a răspuns:

Sexul imbraca multe forme, incearca o varianta mai putin insangerata, orala happy

| eluboy13 a răspuns:

Faceti sex imbracati, asa am inceput toti happy

| zdrux a răspuns:

Sa faci sex cu el, evidenthappy

| Nicoleta1621 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat ar astepta.nu inteleg de ce se grabeste. daca el crede ca tu esti aleasa lui...ar trebui sa te inteleaga si sa nu grabeasca lucrurile daca tu nu esti pregatita sa faci pasul acesta.e un pas foarte important, si ai grija ca sunt multe riscuri daca nici unul dintre voi nu are experienta, sunteti la o varsta destul de frageda eu zic sa mai asteptati. poate o sa-ti para rau mai tarziu poate el no sa fie barbatul vietii tale si o sa regreti peste ani ca ti-ai inceput viata sexuala cu el.bafta.

| spaima1aricilor a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Ce draq inseamna "sa te iubeasca cu-adevarat"?

| Nicoleta1621 a răspuns (pentru spaima1aricilor):

Dar tu ce te bagi in seama? esti prea curoios/a.eu i-am raspuns si am vrut s-o ajut,, ia va decide daca i-a fost de folos sau nu.

| spaima1aricilor a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Eu aveam numai o intrebare, ce inseamna "sa te iubeasca cu-adevarat" daca esti asa draguta si ma lamuresti, as vrea sa stiu si ce inseamna: " sa te placa cu adevarat. multumesc

| adriana_7337 a răspuns:

Nu...in nici un caz! nu te merita daca face presiuni asupra ta! tu trebuie sa o faci cand simti tu...o sa regreti mai apoi. poate chiar te va parasi dupa ce capata ce vrea!

| Deea213 a răspuns:

Eu iti zic ca nu are rost sa iti incepi de acum viata sexuala mai ales daca nu vrei asta si apoi hai sa zicem ca o sa faci sex cu el si dupa aia te mai lasa si insarcinata iar el o sa plece bineinteles si o sa zica la toata lumea si tu o sa mai ramai si cu un copil,.asa ca mai bine stai in banca ta

| Pintea_Adrian_1991 a răspuns:

Rupeti fasul...