| ElenaIKG a întrebat:

Hey! Am o mare problema. Niciodata nu m-am simtit bine in pielea mea din cauza ca nu aveam o greutate normala si de aceea nu am vrut sa am o relatie, dar de aproape un an de zile am reusit sa scap de acest impediment si m-am lovit de un altul. Si anume ca la 19 ani nu am sarutat niciodata un baiat si imi este rusine. Adica una e sa ii spui cuiva ca ca nu ai mai avut un contact sexual pana la 19-20 de ani si alta e sa spui ca nu ai sarutat pe cineva, iar din aceasta cauza ma simt prost. Desi acum arat bine, ma simt exact ca inainte de slabire, poare putin mai increzatoare, dar nu suficient... Nu stiu ce sa fac pentru ca de fiecare data cand se apropie cineva de mine putin mai mult ajung sa il resping. Astept sfaturi.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Problema ta e ca te stresezi prea mult, ai prea multe ganduri. Cand iti va placea un baiat si va incerca sa te sarute, lasa-te purtata de val pur si simplu si saruta-l. Nu ii spune ca e pentru prima data. Precis nu isi va da seama. Sarutul e o chestie de instinct, nu de experienta.

| Anna121 a răspuns:

Hei, si eu m-am simtit complexata de greutatea mea multa vreme, pana m-am apucat de sport si mi-am modelat corpul iar acum ma simt ok in pielea mea. Cat despre faptul ca n-ai sarutat niciun baiat pana la 19 ani, nu e o rusine, iar asta se poate rezolva. Ai 19 ani, deci poti iesi in cafenele, puburi, sau sa mergi la concerte unde poti cunoaste baieti. Stai linistita, nu e un capat de drum, ai timp si pentru asta. Iti recomand totusi sa nu-ti faci planuri, fiindca de foarte putine ori se intampla sa fie exact cum ti-ai propus, lasa ca totul sa vina de la sine, o sa ai un prieten si un sarut cand o sa te astepti mai putin. Bafta!

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Uita-te la niste filme romantice, siropoase laughing
fii increzatoare in tine, nu fii "salbatica", lasa oamenii sa se apropie de tine. daca vine un tip la tine, si vrea sa te atinga pe brat sau sa te sarute, nu-l respinge
nu e nicio rusine sa zici ca nu ai mai sarutat pana la 19ani pe nimeni... rusine ar trebui sa le fie acelora care au sarutat baieti inca de cand erau la scoala generala, alea sigur au facut mult mai multewinking
lasa rusinea la o parte, gandeste-te ca esti frumoasa si nu lasa timiditatea sa puna stapanire pe tine!