| Shara17 a întrebat:

Hey! Am o oarecare problema, de cave timp sunt cu un baiat, ne iubim, iar de chestia asta sunt sigura, ne.am jurat ca nu ne vom desparti niciodata, etc. laughing Faza e ca el pana acum nu a mai vrut sa se culce cu nici.o fata, adica unele au vrut cu el, dar el le.a refuzat, iar acum si.ar dorii sa o faca cu mine, dar eu l.am refuzat pentru ca nu sunt inca pregatita, dupa parerea mea. Partea buna e ca: el nu ma obliga si daca ii spun ca nu vreau, asa ramane, doar ca ma simt eu prost pentru faptul ca se abtine atata. Am mai discutat despre asta si daca ar fi sa o facem, ne.am dezvirgina aman 2 si gata ( nu am face.o 25/24 sau asa) si mi-a zis ca se simte prost cand anturajul vorbeste despre chestiile astea, stiti cum e cu anturajul. Ideea e ca nu prea stiu cum sa fac... un mic sfat happy m.ar ajuta mult, si sincer nu vreau comentarii rele, acar cat sa va puneti in pielea mea sa vedeti ca e greu mai ales cand tii la o persoana. Iar daca ar fi sa amanam aceasta, cum sa.i explic ca e mai bine pentru aman 2. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce daca stai asa cativa ani? la varsta ta nu esti destul de dezvoltata, din punctde vedere medical, pentru a putea face sex, te rog sa ma crezi. Te inteleg ca mama lui nu este ca si a ta dar intreab-o ca nu e foc, "doamna mama lui pietenul meu, uite ce zice fiul dumneavoastra" si cu asta basta! Daca acest baiat te iubeste cu adevarat nu pune la suflet ce zic ceilalti, tu vrei sa-i arati ca il iubesti, te inteleg, dar explica-i ca nu doar prin a face sex se arata asa ceva, din conceptia lui iti dai seama ca nu este pregatit pentru o relatie de acest gen. Cauta sa-ti pui ordine in viata, lasa prietenia de acest gen pentru mai tarziu, incepi liceul dup care, banuiesc, ca vrei sa dai la facultate, asa-i? Atunci fa-ti un viitor in viata, nu zic ca peste 3-4 ani sa nu iti incepi viata sexuala dar nu acum, tu faci ce vrei dar ai sa-ti aduci aminte de cuvintele multora dintre cei care ne-am dat cu parerea si-ai sa-ti zici, m fost mica si prostuta, aia aveau mare dreptate, sa fi iubita!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faze de-astea gen " nu m-am culcat cu nisi-o fata, doar pe tine te iubesc si doar cu tine vreau s-o fac" sunt scrise la orice colt de strada. Nu vrei comentarii rele dar o sa ma pun in locul tau, bine? Asa... "am 15 ani si m-am indragostit si de asa indragostita pana peste cap ce sunt ma intereseaza mai mult de ce vorbeste anturajul decat de corpul meu, voi ce ziceti, sa fiu prietena cu anturajul, cu baiatul asta de ma minte la greu sau sa-mi vad de viata mea? acum am inceput scoala si na, ca mai toti de pe acest site vreau si eu un viitor stralucit nu sa ajung de pe la aceasta varsta sa devin mamica. Nu-i asa ca mai bine imi vad de ale mele? De baieti am timp pana la 25-30 de ani." Daca ti se pare ca sunt rau arata-i asta mamei tale, da da da, mama ta ar trebui sa-ti fie cea mai buna prietena si confidenta, si dansa a trecut prin asa ceva si va sti sa te sfatuiasca cel mai bine, treaba ta ce faci dar sa nu mi te prind peste 2 luni pe-aici plangandu-ti de mila ca te-a lasat ala care ti-a jurat prietenie vesnica

| Shara17 explică (pentru anonim_4396):

Mama mea este plecata, eu nu pot vorbi decat cu mama lui ( cu care povestea e diferita, nu pot fi asa libera ca si cu mama), daca era acasa, credeti.ma ca nu mai intram pe TPU sa cer sfaturi, si desigur voi va ganditi la copil sau ca o sa fiu mamica, aloo "prezervativ"... happy ala de ce e inventat? Eu ziceam de anturajul lui. daca sunteti baieti stiti ca daca esti o luna cu o fata si n.ai facut nimic cu ea esti considerat un prost, mi-a spus asta, mi-a spus o gramada, iar la noi nu e totul bazat pe asta, ne traim viata, doar am intrebat daca ar fi vreo problema sa ne dezvriginam aman 2 acum si dupa gata. exact cum JustOneDream: " Poate nu doreste sa fiu eu primul" - "Nu are incredere in mine " - "Oare o sa stau asa cativa ani?"... cam asta cred ca e si in capul prietenului meu si daca e sa aman, cum sa.i explic? Nu imi trebuie copil, dar mersi totusi. happy ( iar la faza cu comentariile rele. eram sigura cu cineva va aduce vorba de mama, din acest motiv am si precizat)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shara17):

Ce daca stai asa cativa ani? la varsta ta nu esti destul de dezvoltata, din punctde vedere medical, pentru a putea face sex, te rog sa ma crezi. Te inteleg ca mama lui nu este ca si a ta dar intreab-o ca nu e foc, "doamna mama lui pietenul meu, uite ce zice fiul dumneavoastra" si cu asta basta! Daca acest baiat te iubeste cu adevarat nu pune la suflet ce zic ceilalti, tu vrei sa-i arati ca il iubesti, te inteleg, dar explica-i ca nu doar prin a face sex se arata asa ceva, din conceptia lui iti dai seama ca nu este pregatit pentru o relatie de acest gen. Cauta sa-ti pui ordine in viata, lasa prietenia de acest gen pentru mai tarziu, incepi liceul dup care, banuiesc, ca vrei sa dai la facultate, asa-i? Atunci fa-ti un viitor in viata, nu zic ca peste 3-4 ani sa nu iti incepi viata sexuala dar nu acum, tu faci ce vrei dar ai sa-ti aduci aminte de cuvintele multora dintre cei care ne-am dat cu parerea si-ai sa-ti zici, m fost mica si prostuta, aia aveau mare dreptate, sa fi iubita!

| zHeArTz a răspuns:

Buna sunt baiat si am patit ceva asemanator. Cu toate ca ne iubeam si nu aveam de gand sa o insel cu nimeni tot imi spunea ca "nu este pregatita". Nu stiu ce ganditi voi dar iti pot spune ce este in mintea nostra. De exemplu:"" Poate nu doreste sa fiu eu primul" - "Nu are incredere in mine " - "Oare o sa stau asa cativa ani?" etc. Toate astea o sa duca la certuri iar in final la o tragica despartire. Nu iti spun ca ar fi bine sa iti fortezi "pregatirea"dar nici sa amani prea mult. Bafta >big grin

| loverboy111 a răspuns:

Da cati ani ai? Nu sti ca mereu gand suntem refuzati la asta ne si iti ca ultimi prosti si ca ne facem laba intruna ca prostii? Daca ai 16 ani esti prehatita sigur. Iti zic eu ca iubita mea are 16 si in vreo 8 luni o sa am un copil cu ea. big grin

| zHeArTz a răspuns (pentru loverboy111):

Esti amuzant, imi place cum gandesti laughing. Nu exista o varsta exacta pentru "a fi pregatita", daca baiatul nu este putin insistent o fata poate sa refuze la infinit happy. Pana la urma tot noi trebuie sa "spargem gheata" si sa o determinam sa isi inceapa viata sexualasmug. Dupa o sa ii placa si nu o sa se mai sature (in unele cazuri) laughing.

| Garsonfane1979 a răspuns (pentru loverboy111):

Haha casa de piatra sau cum se zice. E vai de capul tau in loc sa iti traiesti viata pana la 26-27ani... stai si dai cu biberonul langa mosi in parc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Garsonfane1979):

Asa Fanele, baga tare ca asa merita thumbs up laughing dar nu te lua dupa el ca asta ce viseaza noaptea se stramba a noi ziuawinking

| Shara17 explică (pentru loverboy111):

Ce dragut! Sa va traiasca! happy Bine, pregatita te simti tu singura ca fata, nu e o anume varsta pentru asta, si cum am mai spus anterior: nu fac asta pentru un copil. Ideea e ca mi.e frica, poate si de ce se va. ntampla dupa aceea. Nu stiu sigur, acum voi nu aveti cum sa stiti sigur si cu exactitate ce e in capul prietenului meu, poate voi spuneti ca vrea sa ma lase cu burta la gura si dupa sa-mi faca cu mana ca eu sa-mi dau pumni in cap, eh eu nu cred, ii cunosc familia, familia mea il cunoaste. merge totul struna, numai asta nu.

| loverboy111 a răspuns (pentru Garsonfane1979):

Da ce crezo ca eu o sa stau cu bebelusul rolling on the floor? Gasesc eu jotive sa scap. Si la cat de mare e dragostea mea pentru ea rosc si sa pierd anii din viata.

| loverboy111 a răspuns (pentru zHeArTz):

Pai am mai fost reduzat si faceam laba ca prostul cu gandul la ea. Si daca esti insistent se enerveaza ea. Si cam de la 16 ani ar trebui eu am 17 si pana iese copilul o sa am 18.

| loverboy111 a răspuns (pentru Shara17):

Multumesc. Pe bune acum daca il refuzi de multe ori iti zice " te pup, papa". Nu se intampla nimic dupa.'prima oara faceti cu prezervativ ca si eu am facut asa. Chestia e ca daca are o boala la inceput o sa ii fie jena sa i zica dar cu cat dureaza mai mult relatia cu atat o sa ii se piarda jena la capitolul asta. Eu niciodata nu am facut cu una fara prezervativ din prima. Sunt boli grave si nu vreau SIDA-