| alish a întrebat:

Hey am o problema mareeee :-ss (fundittza la primul raspuns ) am un iubit care se vede ca tine la mine sigh suntem impreuna de o luna jumate si am luptat mult ca sa fim impreuna... dar odata cu vacanta de iarna relatia noastra s-a racit crying ff mult, insa ne-am vazut din nou la scoala. Prima zi s fost superbaa day dreaming dar apoi el a incput sa fie distant, sa vbeasc mai mult cu celalate colege, dar se vedea cu ma iubeste... intre timp in vacanta de iarna eu am cunoscu un baiat din alt oras si am inceput sa-l plkcrying si nu vreau chestia asta, dar stiu ca iubirea nu pot sa o controlezi sad, dar nu vreau nici sa-mi ranesc iubitul sigh si cu acel baiat clar nu pot sa fiu, ptc e din alt oras sad. Acm nu stiu ce sa fac ori sa ma despart de iubitul meu (chiar daca o sa-l ranesc mult ), ori sa fiu cu el dar sa-l mint ca-l iubesc ( adica nu chiar minicuna ca eu inca tin la el dar nu chiar asa mult ca la inceputul relatiei sad)

Răspuns Câştigător
| RockLegend a răspuns:

Buna big grinai o poveste coomplicata. dar o sa incerc sa te ajut. Mai bine ramai cu prietenul tau ca acum e prea tarziu, daca te vei desparti de el o sa il ransti foarte tare.stiu sentimentul, si crede-ma cand o fata paraseste un baiat il doare inima o luna del putin plus ca relatiile de la distanta nu tin, nu nu.Si daca tu chiar tii si il iubesti pe baiatul asta mai bine ramai cu el. Fac pariu ca el te iubeste foarte tare

succes

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intotdeauna ii mai faina si mai grasa capra din ograda vecinului. thinking
Eu sunt casatorit de 7 ani si imi iubesc sotia, or fi altele femei mai asa si mai asa, dar ea este si va fi mereu iubirea mea.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa fi sincera cu el si sa ii spui ce simti, sa ii spui ca ai nelamuriri si ca ai impresia ca relatia voastra nu mai are acel ceva de la inceput! poat cel mai important e sa fi sincera cu tine, sa te gandesti ca daca ai placut alt baiat in timp ce erai cu el inseamna ca nu il iubesti chiar atat de mult pe cat ai crezut. eu zic sa vorbesti serios cu prietenul tau, iar daca te va iubi el va decide sa ramana alaturi de tine, sa iti risipeasca incertitudinile si in cazul in care nu mai simti pentru el ce simteai la inceput, sa lupte sa te recucereasca. poate il vei rani dar crede-ma ca mai ranit o sa fie cand isi va da seama de ce prapastie se naste intre voi. sper sa te iubeasca si sa treceti si peste asta cum ati trecut peste altele...

| Pissy a răspuns:

Ia o pauza ca sa-ti pui gandurile in ordine.Sa vezi daca chiar mai ti atat de mult la el. Daca nu ti se face dor, nu are rost s`o luati de la capat.

Bafta :*

| Lora a răspuns:

Toate relatiile au la inceput miere si lapte cu timpul acestea se cam pierd dar e bine sa ramana macar o firmitura din aceste doua lucruri.Stai linistita cu baiatul cu care esti totul va fi bine.

| ஐAdeஐ a răspuns:

Pai daca tu nu mai simti nimic adica nu nimic DRAGOSTE pentru iubitul tau nu are rost sa mai fi cu el
chiar daca il vei rani enorm trebuie sa iti asumi riscul pentru ca nu poti sa fii cu un tip pentru care nu simti DRAGOSTE si stai linistita ca daca veti vorbi inceraca sa rez situatia si sa ramaneti prieteni
in legatura cu baiatul din alt oras si eu is cu unul din alta tara dar eu nu te-as sfatui sa fii cu el pentru ca habar nu ai ce face cu cine face ETC
fa-ti ordine in sentimente si daca nu mai simti DRAGOSTE pentru iubitul tau nu mai fii cu el ca asa ai putea sa-l ranesti mai tare

| Picipuu a răspuns:

Ai dreptate nu poti opri dragostea/s-o controlezi dar daca chiar ill iubesti pe iubitul tau nu-l parasi crying
e greu daca se desparte cineva de tine pentru ca te simti oribil crezi ca nu te mai iubeste nimeni
mai bine gandeste-te mult la amandoi
lasa defectele la oparte si vezi ce mai bine pentru uin mic coltisor din inimile voastre gandeste-te la inimioarele pe care ai putea sa le frangi dar daca ti-e greu mai bine fi amica amandurora happy

| Andytza03 a răspuns:

. Pff. Eu zic : " Cand inima vorbeste trebuie sa o asculti indiferent de consecinte ". Daca intr-adevar ito place mai mult de baiatul din alt oras, pe crae probabil nu il sti asa de bine ca pe iubitul tau actual, este mai bine sa te gandesti de 2 ori si a treia oara sa lasi inima sa gandeasca. Deci, fa cum simti...
- Eu unul cred ca ar trebui sa ai mare grija, daca te vei despartii de cel actual pentru ca, baieti inteleg mai usor si mai limpede chesiilea astea. P. S : Nu ii spune de ce te desparti de el, daca afla il vei ranii si mai mult. -

Sper ca te-am ajutatwinking. Cya Dude. Look TPU Forever.

| Sasugioceapa a răspuns:

Poi poate e si vina lui pentru sentimentele ce le ai tu acum...
incearca sa stai o perioada singura, si sa-ti faci ordine in ganduri
BAFTA >big grin