| ℜëßëℓå a întrebat:

Hey! Am o problema si am mare nevoie de ajutor, pleasee! M-am indragostit foaaaarte tare de un baiat, dar problema e ca el e mai mare decat mine si nici macar nu e din Romania! Pur si simplu nu pot sa mi-l scot din cap. Ma gandesc in fiecare noapte la el. Zilele astea nici n-am prea dormit decat vreo 6 ore pentru ca m-am gandit numai la el. E atat de dragut si e si amuzant si frumos...e perfect! Dar atunci cand ma gandesc la el imi bate atat de tare inima, simt fluturi in stomac si ametesc toata, ma simt ca si cand as fi drogata, ma intelegeti? Si simt un gol in stomac. Nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa il uit. Am incercat, am reusit oarecum sa il uit, dar tot nu reusesc sa nu-l mai plac. Sunt super indragostita de el! Si in plus, e normal pentru o fata de 12 ani sa fie atat de indragostita de un baiat? Nu am mai simtit asta pentru nimeni, iar eu sunt oricum o fire independenta si nu vreau un iubit, momentan mi-e bine single, dar nu stiu cum a reusit el sa dea totul peste cap. Adica mie imi pare un tip obisnuit, cred. Dar nu stiu de ce simt ceva atat de puternic. In fine, ce voiam sa va intreb, este, cum fac sa il uit? confused

P.S. Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Daca vrei sa il uiti poti incepe prin a fi indiferenta la mesajele si tel lui.Dar daca tu simti ceva pentru el de ce nu continui? Eu zic faci ce simte inima ta -Ce daca el e afara, poate o sa vina pe viitor sa va vedeti.Trebuie sa fi constienta ca daca esti prea mica s-ar putea ca Aparentele sa insele. Poti vb cu el in continuare dar fi mai rezervata si nu te arunca cu capu inainte asa direct.O relatie se bazeaza pe incredere si multaaaa cunoastere a persoanei de lanaga tine.

13 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Trece, totul e trecator... Nu te-ai indragostit, doar hormoni draguta, hormoni. Sunt normali la varsta asta, dar, cum spuneam trece, totul trece. La 12 ani rupe cartea lasa iubitii. Daca vrei sa il uiti ocupa-ti mintea cu altceva si educa-ti spiritul ca asta cere timp si rabdare.

| ℜëßëℓå explică (pentru ywar):

Da, as vrea sa fie asa usor!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu mai vorbi cu el şi va trece curând.

| ℜëßëℓå explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Nici macar nu vb cu el. Nici nu vreau sa stiu cum as fi daca i-as vorbi! pffffff...

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Tot va trece. Ceea ce simţi tu nu este dragoste cu adevărat din câte ne-ai povestit. Iubirea nu se simte pe net.

| ℜëßëℓå explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Nu pe internet l-am cunoscut. Si nu spun nici de unde il stiu. Vreau sa ramana
anonim.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Atunci ai pus întrebarea degeaba mai mult dacă nu ne dai destule detalii. Iar din câte îmi tot răspunzi observ că tu nu vrei să-l uiţi. Ţi s-a răspuns foarte bine. Va trece repede pentru că asta nu e dragoste.

| ℜëßëℓå explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Ok, mai multe detalii? E din Spania. Asta e tot ce pot sa zic. Iar sa il uit, am nevoie de ceva mai mult, nu doar de "va trece" sau "gaseste pe altcineva". Iar daca e dragoste sau nu, nu stiu, dar mie asa mi se pare. Daca timpul le rezolva pe toate, de ce nu l-am uitat deja? Chiar daca nu-i vorbesc, nu-l bag in seama incepe sa imi placa mai mult pe zi ce trece

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Probabil îţi faci speranţe pentru că e primul de care te-ai îndrăgostit (să presupunem că e, tot ce-i posibil) şi de aceea nu-l poţi uita aşa uşor.

| ℜëßëℓå explică (pentru 六兆年と一夜物語):

Nu prea stiu daca ar fi primul. Mi-au mai placut si alti baieti inainte. Nu stiu daca eram indragostita de ei, dar oricum... Tu, de exemplu, cum faci sa uiti un baiat? De exemplu, cu ce iti ocupi timpul sau ce faci ca sa nu te mai gandesti la el?

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Îl ocolesc, îmi găsesc mereu ocupaţie, mă gândesc la alţi băieţi pe care îmi pun în plan să-i pipăi (sunt mai perversă de fel), deşi, chiar dacă nu făceam nici un efort să-l uit, tot îmi trecea. De aceea zic că timpul le rezolvă pe toate. Mie, una, îmi trece cam greu, dar sunt sigură că tot îmi va trece şi nu-mi fac prea multe probleme.

| varcolaccc a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate happy. La 12 ani sa te indragostesti? happy rar vezi. Il uiti găsindu-ti niste activități.

| MadyHas a răspuns:

Asta cred ca e dragoste de adolecenta.nu mai visa cu ochii deschisi.incearca sa-ti gasesti un baiat din orasul tau(sat).o sa vezi ca il vei uita si va ramane poate doar o amintire a unei iubiri neimplinite