| JusTxMe a întrebat:

Hey.am si eu nevoie de un sfat, de o parere, de o vorba buna. ceva oricesad
deci.il cunosc de 2 ani, am fost impreuna un an jumate pentru ca jumate de an am fost despartiti.chiar mai mult.(nu tot odata, neam desp de mai multe ori)ideea e urmatoarea.ne iubim dar ne certam des.acum insa numai, pentru ca incercam aman2 sa ne schimbam, si nea cam iesit deokmdata.insa eu am o mare problema. tac, tac, tac, ca sa nu ne mai certam, stiu ca ma supar cam aiurea dar orkm sunt lucruri care ma deranjeaza, si simt ca nu mai pot. o sa explodezsad
il iubesc, da simt ca nu are destul timp pentru mine.totusi stiu ca nusi poate schimba programul, dar chair nu pot sa ma obisnuiesc, nu prea e ce imi doresc eu.nu vreau nici sa ne despartimsadda nici sa continuam asa. ce sa fac?! daca vrea cineva sa vbm. poate lasa id ceva:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca esti gata sa explodezi, intr-adevar.Trebuie sa te temperezi,il iubesti si te iubeste.
De multe ori, dragostea trece prin mii de incercari, mai usoare sau mai grele.Nu te lasa influentata de rele,gandeste-te ce va leaga,fa puternic ceea ce va leaga.
E firesc sa vrei sa-l ai aproape cat mai mult, dar incearca sa-ti disciplinezi instinctele, nu din rea vointa o face si el.Umple-ti timpul, nu sta sa-l astepti, va fi mai usor.Gaseste lucruri noi care sa te intereseze, vorbeste-i despre ele, cauta noi cai sa va legati.Nici el nu trebuie sa se simta bine departe de tine,dar,daca incerci sa treci in locul lui, poate il vei intelege mai bine.
Nici sa te certi si sa te amarasti mereu nu e bine.
Stai din nou de vorba cu el si explica-i ce anume te deranjeaza si te exaspereaza, te iubeste si te va intelege.
Echilibrul e foarte usor de stricat si foarte greu de pastrat.Important e, insa, sa doriti amandoi sa-l pastrati.
Eu cred ca merita!

4 răspunsuri:
| noname4me a răspuns:

Eu iti sugerez sa te pui in locul lui mai mult
am trecut prin ce treci tu si s-a terminat rau. tot 1 an jumate a durat... straight face si inca sunt praf

| tinka a răspuns:

HeY' incearca sa privesti realitatea. si nu ceea ce doresti sa vezi tu. Punete in locul lui in unele situatzii, oricum eu sunt de parerea ca daca iti este dat sa fii cu acea persoana vei fi oricum :*

| StefaniaGabriela a răspuns:

Daca nu-i ceea ce-ti doresti scapa de el. Sau daca esti confuza incearca o perioada de vreo 2 saptamani sa nu mai fi sufocanta. Fi indiferenta cu el! Si cum o sa vada ca nu-i mai acorzi atata atentie o sa se intoarca la tine'n patru labe. daca nu face asta inseamna ca nici pentru el nu esti ceea ce-si doreste si n-ai pierdut nimic. Succes cu asta; d

| adryan14_9775 a răspuns:

Negru_adrian10