| SelluMarrie a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare...azi am facut-o pentru prima oara, a durat ca dracustraight face ma rog dupa am simtit o usturime iar cand urinez ma ustura
Ce s. a intamplat? pls heelp :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Himenul este o pielicica foarte subtire care acopera vaginul.Acum nu mai esti virgina pentru ti s-a rupt himenul.Imagineaza-ti ca ti-ai taia un trat foarte subtire de piele.Si il tot atingi mereu(in cazul vaginului cand faci pipibig grin). Nu te-ar durea? E o mica rana pe care fiecare femeie trebuie sa o suporte. Dar in cateva zile(conteaza organismul) se va vindeca.Sau daca o sa "o faci iar" acum imediat nu o sa doara... la fel de tare.

8 răspunsuri:
| d3utzsa a răspuns:

Nu s-a int nimic...
e normal...
si p mine m-a durut ca reaq ...am incpt sa plng d durerelaughing
in 2-3 zile maxim o sa iti treacawinking:X

| Anakatsu a răspuns:

Nimic e normal in 2-3 zile trece bft

| N3rvos a răspuns:

Asteapta pana maine daca dupa 24 de ore tot persista usturimea nu te vad prea bine(usturimea in timpul urinarii este semnul sculamentului care se trateaza)daca persista usturimea te sfatuiesc sa te duci la doctor! numai binewinking

| -=AleCS=- a răspuns:

O. O atata nu sti? din moment ce ai zis ca a durut inseamna ca erai virgina, te-a durut pentru ca ti s-a rupt himenu (o pielicica) o sa treaca si data viitoare nu o sa doara... la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))) mai fa-o odata si nu mai ai treabatongue

| Alice789 a răspuns:

E posibil sa fii contractat o infectie, in cazul in care sexul a fost neprotejat.iti recomand sa te duci al ginecolog, o vizita fiind oricum obligatorie in termen de 3 luni de la primul contact sexual.

| mdaa_3922 a răspuns:

Prima data doare... dupa e o placere

| TipαAstαSρεciαlα a răspuns:

Vrei sa vorbim?big grin:X
Da`mi msg pe privat daca vrei laughingSi eu sunt prin acelasi stadiulaughing

Semnat:
TipaAstaSpeciala