| babyblue_8473 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare la care nu-i gasesc raspunsul nicicum. Am 17 ani si ...lasand la o parte modestia si tinand cont de spusele celorlalti arat foarte bine happy. Problema este ca nu pot sa am si eu o relatie mai lunga ma plictisesc foarte repede sau gasesc mereu motive sa ma cert cu partenerul, niciodata nu sunt multumita de ei oricat de frumos s-ar purta cu mine. Aaa si sigurrr nu am alte inclinatii laughing dar as vrea si eu sa incep sa "pun suflet" si sa am o relatie mai lunga...Cine ma poate ajuta?happy

Răspuns Câştigător
| IuliaWosster a răspuns:

Esti o fata foarte inteligenta dupa cum spui frumoasa si nu ai gasit pe nimeni pe masura ta dar ai numai 17 ani. Problema este ca atunci cand te vei indragosti inteligenta va cadea pe un loc mult inferior de aceea esti in pericol in sensul ca atunci cand te vei indragosti, o vei face nu cu capul ci cu inima si intrebarea este cine va aprecia la justa valoare dragostea pe care o vei oferi printul va veni intrebarea este cand? dar trebuie sa te pregatesti pentru o dragostea furtunoasa. Cei care gasesc numai cusururi partenerului si nu pot avea ca tine o relatie de lunga durata la varsta adolescentei, atunci cand se vor indragosti la o varsta matura o vor face ca un vulcan
Mult noroc!:*

12 răspunsuri:
| AdeLina a răspuns:

Pai. Nu cred ca poti sa-ti pui in minte"gata vreau sa pun suflet" si asa sa faci, pentru ca nu o sa reusesti decat sa-ti bati joc. Dupa parerea mea, fara suparare cred ca problema ta e ca esti un pic, narcisista, prea plina de tine. Probabil ii vezi pe toti inferiori tie datorita faptului ca arati foarte bine, si asta te face sa te plictisesti sau sa crezi ca meriti ceva mai bunwinking

| bluesky a răspuns:

Nu e asa cum zici tu, adica nu poti sa iubesti cu minte ci cu inima.Prin asta vreau sa zic ca va veni "printul" nu trebuie sa il cauti! Si inca ceva, daca ai 17 ani trebuie neaparat sa ai o relatie, sa ai iubit daca prietenele tale au? Nu e chiar asa!

| betty17 a răspuns:

Inca nu ai gasit cineva la care sa tii cu adevarat, sa fiti compatibilihappymai cauta dar ai grija nu frange inima tuturor baietilor...hm.daca ma gandesc mai bine frange-le inima ca meritahee hee

succes

| Amrita a răspuns:

Poate nu vrei sa te indragostesti. Poate nu ai intalnit inca persoana.In unele cazuri e bine ca nu pui suflet. dar daca vrei o relatie mai lunga, cum ai spus.ar trebui sa mai astepti pana cand vei fi gata pentru una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo_50cent_alexutzu

| Carlene a răspuns:

Buna! Si eu trec prin asta! Am o explicatie pentru asta: Pe masura ce te maturizezi cresc si pretentile tale la baieti!

| babyblue_8473 explică:

@ Bluesky

E foarte adevarat ce spui tu dar eu am avut un prieten de care mi-a placut foarte mult DAR nu am putut sa tin la el straight face tot ce faceam era sa il indepartez de mine si nu-mi explic de ce fac asta de fiecare data...

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaiii a răspuns:

Am si eu asa o prietena tot de varsta cu tine, care a avut foarte multi prieteni pana acum. Problema ta este urmatoarea: cu toate ca esti deja la o varsta inainta a adolescentei, inca nu esti pregatita pentru o relatie stabila, si probabil prietenii pe care iai avut pana acum au fost de fapt doar ca sa ai si tu prieten.Gaseste si tu baiatul potrivit... dar nu te teme, dragostea apare odata in viata.

| bluesky a răspuns:

Nu inteleg cum ti-a placut de el dar nu ai putut sa tii la el... dar sa trecem peste, eu cred ca nu e momentul, adica poate ca esti intr-o pasa proasta si cand vei trece peste, vei putea tine la cineva.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti cumva in zodia leu... la varsta ta se explica big grin (cunosc o multime de fete in aceasta zodie care au patit la fel in jurul aceleasi varste)...Schimba zodiahappy

| undercovergirl a răspuns:

Problema ta tine putin si de psihic. Daca nu ai lucruri in comun cu el, daca nu impartasiti aceleasi ganduri si idei normal ca te plictiseste. Tie iti trebuie cineva care sa-ti stimuleze mintea, inteligenta, sa fie si atragator ( normal! ) dar si putin mai matur. Cred ca esti atrasa mai mult de "baietii rai " laughing si asta nu e neaparat un lucru rau. Sfatul meu : incearca o relatie cu un baiat mai mare cel putin cu 3 ani decat tine. Asa am fost si eu, acum mi-am revenit happy