| Mariaaaa777 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare.Se apropie cu pasi repezi Valentine's Day si iubitul meu nu este langa mine.Este plecat pentru o perioada din tara si tinem legatura doar la telefon.As vrea sa ii fac o surpriza care sa il surprinda in mod placut si pe care sa nu o uite mult timp de acum incolo.Din cauza faptului ca nu este aici cu mine m-am gandit sa ii fac ceva simbolic,de genul sa ii trimit ceva mesaje dragute,multe mesaje in acelasi timp,de pe numere de telefon diferite,fiecare mesaj cu un text diferit, insa as avea nevoie si de alte idei.Ce altfel de surpriza i-as putea face?(Surpiza care sa fie simbolica si de mare efect.). Astept si niste sugestii pentru ce i-as putea scrie in mesaje in caz ca ma hotarasc sa ii fac acea surpriza.Dau funda pentru cel mai complex si cel mai interesant raspuns.happy

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poti sa incerci sa-i cumperi ceva semnificativ zilei si dragostei tale pentru el si sa il trimiti printr-un pachet (autocar) sau posta!
O poveste originala al unu.i prieten de al meu, iesea cu o fata din norvegia si de ziua ei cu un traducator platit langa el, a cautat cea mai aproape florarie de langa ea si ia trimis acasa un buchet de flori! ea era fata, tu poti s-o faci altfel!

| AnnY98 a răspuns:

Ai putea sai scrii un mesaj cu tot ce simnti..adik te iubesc enorm de mult..etc..o sa vina de la sine..si sa-i scrii totul din inimabig hug
BAFTA!happy

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Ai putea de exemplu sa ii faci o dedicatie pe un site sau intr-o revista sau la un radio la care sa aiba si el acces, si sa-i spui sa fie atent. Sau se-i trimiti o scrisoare(clasic) impreuna cu o felicitare, si sa zicem, un obiect important pentru tine( daca nu e prea departe tara respectiva). Sau poti sa-ti pui ideea in aplicatie, caci e originala si foarte simbolica. Sau... Trimite-i ceva misto pe mess sau pe facebook, daca e plecat ai putea de asemenea sa-l suni si sa-ti declari dragostea mai tare ca niciodata. Sau scrie-i un poem. Stiu ca acum suna ridicol, dar ai fi surprinsa sa vezi ce efect are asupra unora. Succeswinking

| Azre a răspuns:

Interesantă ideea ta, eu zic să mergi pe ceea ce ai în gând să faci. Oricum va veni totul din suflet! Nu trebuie să îți dăm noi textele, le faci tu singură!

| Mangafa a răspuns:

Buna Maria. Intr-adevar ideea ta nu e deloc rea, dimpotrivahappy Ai mai putea de altfel (daca nu e plecat chiar atat de departe), sa te duci personal unde e el. Si cand vb la telefon, sa nu i spui nimic, iar cand ai ajuns si o sa te vada, sigur va avea un soctongue Iti poti face un tricou personalizat, cu un text frumos, sau cu o poza cu voi 2, si asa sa te vada, sa fie impactul si mai ''socant''. Eu cred ca asta intr-adevar va ramane mult timp in mintea voastra si e ceva si frumos, si simbolic avand in vedere ca ti-ai face tricoul(specific pentru Valentine's Day). Daca crezi ca e prea costisitor, atunci fa tricoul (40 de lei) si trimite-l la el. Am o gramada de lucruri in cap, insa nu ma pot gandi pentru ca ideea de mai sus de a te duce tu in persoana cu tot cu tricoul(pe tine), m-a acaparathappy Zic ca e cea mai buna si cea mai de efect. Bafta si iubiti-va mult happy