| annamariaio a întrebat:

Hey!happy am si eu o >problema...:" am fost cu un tip vreo doua luni de zile.acum un an jumatate...ne-am despartit pe baza unor motive incertethinking acum un an de zile, am fost cat pe ce sa ne impacam, dar am facut eu o gafa, iar el s-a impacat cu o fata cu care a stat vreo 2 saptamani la o jumatate de an dupa ce ne-am despartit noi.au fost impreuna pana acum o luna, cam asa.acum,suntem iar prieteni buni.incerc sa il ajut sa treaca peste, dar daca stau sa ma gandesc, eu nu am reusit sa trec niciodata peste faza cu el.si nu stiu ce sa fac acum. voi ce ziceti? multumesc >anticipat!big grin

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mereu roata se intoarce, acum lui ii este greu sa treaca peste, dar tu cand ai avut nevoie de el, nude era, era cu alta...acum tu esti umarul pe care el plange. Daca inca mai simti ceva pentru el, atunci fi totusi alaturi de el, ajuta-l sa o uite si asa poate va ajunge sa tina la tine, cand va realiza ce persoana de treaba esti, desi v-ati despartit de atata timp, tu totusi ii oferi ajutorul tau si asta e de apreciat!

| Bacemi a răspuns:

Daca tu il iubesti arata-i ca iti pasa si fii alaturi de el. Iti garantez ca va aprecia asta. Va vedea ca nu porti ranchiuna si ca esti o fata buna. Cu siguranta va aprecia ajutorul tau. Poate chiar va dori sa va impacati. Vorbeste cu el, dat fiind ca va cunoasteti. Incearca sa il faci sa fie sincer si deschis si sa iti spuna tot ce are pe suflet. Un sfat oricat de mic ajuta. Orice ai face arata-i ca tii la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înţeleg cum te simţi, ajută-l să treacă peste chiar dacă el nu a făcut-o niciodată, niciodată nu te-a ajutat să îl uiţi. Acum este la ananghie, e supărat şi necăjit, ai putea profita de asta fiindu-i alături, să îi arăţi cât de mult ţii tu la el, să îi arăţi că adevărata dragoste a fost chiar sub nasul său.
Demonstrează-i că fata aceea niciodată nu l-a meritat, şi că a fost un mare răutăcios, când v-aţi despărţit, motivele fiind incerte aşa cum ne zici.
Mult succes, şi zi de zi să ai o zi bună kiss

| annamariaio explică:

Da, monyk, ai dreptate. dar oricat am incercat eu sa fiu indiferenta, nu am reusit. sambata, spre exemplu, am iesit in club amandoi + niste prieteni ai mei, ca prieteni comuni nu prea avem. si seara aia m-a cam dat cu totul peste cap. totusi, incerc sa nu arat ca as avea si alte sentimente. le pastrez pentru mine.