| HeadUpAndSmile a întrebat:

Hey! am si eu o problema.Anul trecut mi-a placut de un baiat cu care eram doar prietena; lui nu ii placea de mine atunci.Cu timpul am inceput sa nu-l mai plac asta dupa vreo 5 luni.Au fost apoi cateva luni in care eram ca inainte...doar buni prieteni.In ultimele 2-3 saptamani am vorbit foarte des.Incepusem sa simt ceva pentru el, dar orgoliul meu era prea mare sa-mi recunosc asta; practic ma minteam singura.Acum cateva zile mi-a spus ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.As fi acceptat, dar intr-un fel nu eram sigura de asta si poate mi-a fost si teama de ceea ce ar spune prietenii sau parintii mei; a zis ca nu vrea sa fie insistent sau ceva si sa ramanem prieteni buni pana cand ma mai gandesc.
Acum intervine aceeasi problema; mi-e teama sa accept; daca parintii mei nu sunt de acord sa am inca o relatie? eu nu sunt nici o fire care sta toata ziua afara sau care iese noaptea; din contra.Si chiar daca m-as gandi sa accept n-as putea sa-i spun asta decat daca ma va intreba el ceea ce nu cred ca o s-o mai faca; sunt o fire mai timida.Ce sa fac? va rog ajutati-ma. Dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| MishikiCrisy a răspuns:

Nu conteaza ce cred altii, decat ce crezi tu, iar daca tu il placi nu e nici un motiv sa nu fi cu el. Nu lasa teama sa intervina. Chiar daca nu te va mai intreba spune-i ca te-ai gandit bine si ca vreai sa fi cu el. Daca nu iese bine, te desparti de el, dar sa fi sigura cand faci asta. In legatura cu parinti tai, daca ii convingi ca chiar iti place de el, sigur nu o sa aiba nimic de comentat.

1 răspuns:
| Anonima264 a răspuns:

Urmeaza-ti inima!