| madalina_4528 a întrebat:

Heysad as vrea niste sfaturi am fost cu un baiat 1 luna de zile ne'am desp de 2 luni din cauza mea in fine ce as putea face sa il uit? dar ceva cat mai repede ca nu mai suport jur sad

4 răspunsuri:
| xPitic a răspuns:

Buna:*Nu ai ce sa faci...nu exista niste reguli cu ajutorul carora putem uita pe cineva( din pacate)Timpul le va rezolva pe toate.Si te asigur ca il vei uita, iti spun din propria experientawinking:*

| Wannabe_3032 a răspuns:

Fata a spus clar ca vrea sa-l uite.In primul rand, aminteste-ti toate clipele frumoase petrecute impreuna.Nu incerca sa iti ineci amarul prin melodii depresive, triste... vei suferii mai mult.In momentul in care iti vei aminti tot ce a fost frumos intre voi, ca pas urmator trebuie sa te gandesti la el ca si cum amandurora va este mai bine unul fara celalalt.Nu fi dura, nu spune ca vrei intr-adevar sa-l uiti.Cel mai bine ar fi sa incercati sa deveniti prieteni buni.E foarte greu, dar asa te vei simti mai bine si nu il vei mai uri si nici nu vei suferii din cauza lui.
Distreazate, esti adolescenta sau o tanara.Perioada asta e prea frumoasa ca sa stai suparata.In aceasta vreme a vietii nu trebuie sa pui la suflet relatiile caci sunt trecatoare si suferi degeaba. Fundita?batting eyelashes

| Roxxxxx a răspuns:

Hey.E bine realizezi ca e din vina ta, este un pas.De ce nu incercati sa va impacati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti dau raspuns la intrebare dupa ce imi raspunzi tu. Dupa ce principii iti alegi baietii? Daca dupa felul cum arata, cum se comporta, cautati un baiat mai aratos si cu un comportament mai decent. Am fost si eu in asa situatie, m-am intilnit cu un baiat 4 luni, l-am lasat, pentru ca ma suparat tare. Oricum nu-l puteam uita. Dupa 3 luni mi-am gasit alt baiat, mai mare un pic, in schimb cind ieseam cu el, ma simteam mindra ca ies cu asa baiat. Asa mi-am uitat marea mea iubire. In 2 zile n-a mai ramas nimic din ea.