| VecinaDeLa3 a întrebat:

Hey! Astazi vreau sa ii spun unui baiat ca il plac.Cum sa-i spun mai frumos? Si cum credeti ca va reactiona in cel mai rau caz?

9 răspunsuri:
| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

In cel mai rau caz va rade de tine,,dar cred ca ar fi mai bine sa-l lasi pe el sa faca asta, daca vrei sa afle spune-i unui prieten mai "guraliv" si cu siguranta va ajunge si la urechile lui, un prieten comun.Sau daca vrei sa ii spui tu neaparat du-te cand e singur sau incearca sa fiti doar voi doi si spune-i ca il placi,, pentru un baiat e o mandrie sa stie ca cineva il place, nu trebuie sa ii spui mai "frumos" ceea ce vrei sa ii spui ce ceva frumos... Daca rade de tine nu te descuraja inseamna ca nu e suficient de bun pentru tine!
Succes!winkingwinkingwinking

| B3happy a răspuns:

Pai, inainte de toate trebuie sa fii sigura ca si el simte ceva pentru tine (asta in cazul in care vrei sa fiti impreuna). Cand i-am spus eu unui baiat ca il plac aveam foarte mari emotii, pentru ca sunt foarte timida. Dar am vazut ca nu e asa de rau. Pur si simplu incearca sa gasesti momentul potrivit. ceva romantic, de exemplu: sa fiti doar voi doi in parc pe o canapea, sau oriunde altundeva. Dar de obicei nu conteaza locul, conteaza doar ca tu sa-l placi pe el si el pe tine. Uita-te fix in ochii lui si spune-i. Inainte sa ii spun unui baiat ca il plac mie imi spuneau toti prietenii mai apropiati ca el ma place dar e foarte timid si de aceea nu vrea sa-mi spuna. Asa ca mi-am facut eu curaj si i-am spus ca il plac, apoi totul a venit de la sine. Sper ca te-am ajutat si ca totul o sa iasa bine! Iti tin pumnii! [ daca te-am ajutat da-mi funda te rog mult. mersi] :X

| SabinaRsT a răspuns:

Eu spun, sa-l cunosti mai bine intai, apoi sa-i spui sentimentele tale deoarece poate face misto de tine.Te poate considera o proasta crede-ma PROPRIA EXPERIENTA

| fuckThisLife a răspuns:

Spune-i ca ai ceva pe suflet si chiar trebuie sa ii spui...iar in cel mai rau caz...va rade de tinehappy

| VecinaDeLa3 explică:

Ne cunoastem de ceva vreme.si suntem prieteni.si daca ma place nu's sigura.ma gandeam ca cea mai sigura sursa e chiar el.

| andrada77 a răspuns:

Buna.Eu am facut cu un baiat urmatorul lucru : am aflat de la prietenii lui mai multe informatii, ne-am cunoscut mai bine iar cand m-am simtit pregatita i-am spus ca eu il plac si ca vreau sa stiu daca si el ma place. El a spus Da iar apoi... sper ca raspunsul meu te-a ajutat.Pup si succes

| CrisDdf a răspuns:

Ii spui ca il simpatizezi foarte mult.Adica iti place de el.Si nu prea ai vrut sa-i spui pentru ca nu erai sigura de raspunsul lui.In cel mai rau caz, te va evitalaughing. Deci, bafta:*.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

În cel mai rau caz ți-ar da un cap în gură

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Phai... il inviti la o inghetata sau ceva de infulecat.film, si dupa ce se termina ii spui:"stii, mereu cand spui o gluma ma faci sa rad, si ma simt ft bine in prezenta tha, cred ca te plac. Daca uh nu o faci este ok, macar putem fi bff, nu?" iar in el mai rau caz, se va comporta ca un bou(specific baietilor)sau va rade de tine.Dar nu-l baga in seama.O sa'si dea seama ca uh esti o prietena ft buna si o sa'si revina.
SUCCESC si pupiki happy