| dede002 a întrebat:

Hey, buna, am 18 ani. Stau in casa cu sora mea, dar si cu prietenul ei. Intr-o zi cand sora mea era plecata la o prietena, din Succeava, eu am ramas cu prietenul ei care are 19 ani si jumatate. Intr-o dimineata in bucatarie m-a intrebat, daca imi place cum arata si mai multe chestii. Cand am plecat din bucatarie, mi-a spus ca daca am nevoie de el ma asteapta in camera. Cand ma duceam in spre living, din camera lui se auzea o melodie ff faina. Cand am intrat, el ma lipit de perete, si a inceput sa ma sarute de la buze in jos, la un mament dat incepeam sa ma excit puternic, si l-am trantit pe pat, si am inceput sa ne dezbracam reciproc. Sora mea il suna ca disperata, dar el nu raspundea spunandu-mi ca se simte prea bine. Ma simt aiurea pentru ce am facut, dar m-am simtit si bine cu el.si chiar nu stiu ce sa fac, el noapte tot mai vine in camera si incerc sa-l resping dar imi tot spune ca totul o sa fie bine...si ma saruta pasional si incep sa ma excit si ajungemdin nou la un act sexual. fara ca sora mea sa stie. CE sa fac sa continui sau sa pun capat...Imi place asa de mult de el si e asa de minunat. Ajutati-ma plizzz, fara mistouri, chiar am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Ioi... Putea fi mai imbarligat de atat? Pai. fa un exercitiu de imaginatie... Gandeste-te la situatia reciproca. Gandeste-te ca sora ta s-ar culca cu iubitul tau. Si gandeste-te ca ar face asta repetat. Ar fi naspa, nu? Desigur, ar fi de preferat sa nu se fi intamplat niciodata, dar daca s-a intamplat totusi, macar sa fie un accident si nu o intamplare repetata. Cat despre confesiune. Acum na, imi e mai greu sa-ti explic in cteva cuvinte, dar noi oamenii comunicam verbal cca. 20% din ce avem de comunicat. De restul se ocupa limbajul corpului nostru, intonatia, privirea, mainile. Deci constiinta ta va comunica intr-un fel sau altul ca ai gresit cu ceva. Totodata, la fel se va intampla si cu prietenul. Asa ca, decat sa te trezesti cu o teorie de genul "ea m-a provocat, ea m-a obligat si tot ea a venit la mine in repetate randuri" lansata de el (pentru a se disculpa, oamenii recurg la tot felul de trasnai), mai bine iti asumi varsta pe care o ai si faci lucrul matur de facut, recunosti in fata surorii tale problema pe care ei creat-o. Maturitatea nu inseamna neaparat ca nu mai faci prostii, ci ca ti le asumi. Accepta greseala, intelege ca nu ai cum sa scapi basma curata, fie te va pedepsi sora ta, fie prietenul, fie tu insati. Ia-ti inima in dinti, de murit nu ai sa mori. Asta e treaba cu adevarat nasoala, cu restul te descurci tu cumva, s-au descurcat atatia altii inaintea ta.

10 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Ai 18 ani? Nu se vede...Si daca chiar ai 18 ani, esti o curva ca te fwti cu gagicul surorii tale.Doamne fereste ce parasute sunt in ziua de azi.

| Adelina14 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Deacum daca s-a intamplat lucrul acesta nu-i nici un caz sa o mai faci in tot felul, caci ea sia inteles greseala si o sai spuna adevarul surorei sale
...cred eu

| Evolett a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Eu consider ca cel mai bine ar fi sa ii spuneti surorii tale! nu are rost sa suferiti toti 3! Daca sora ta va iubeste va intelege! sau daca nu poti sa-i zici atunci incearca si distanteaza-te de el, gasesteti o iubita!

| TheAnSWEAR a răspuns:

Tot ce pot sa zic e ca prietenul ei probabil a facut-o si cu altele, nu numai cu tine. Si in rest, esti o parapanta. Have fun.

| Giutsa a răspuns:

Ce sa iti zic. Spune`i surori tale sa faceti un trio!| Te va ierta cu siguranta!laughing

| darkangel123 a răspuns:

E periculos sa minti ca pana la urma tot se va afla si iese mai rau, dar e nasol si daca ii vei zice, va iesi o mica cearta dar se va termina mai usor decat daca continui minciuna asa ca succeswinking

| miolina a răspuns:

Rezolvati problema in trei, prezenti toti trei. Spuneti adevarul.

| Adelina14 a răspuns:

Ar fi mai bine sa-i spui adevarul sorei tale daca va afla prin alt mod atunci va fi si mai rau, pentru ai spune gaseste locul si timpul potrivit daca sora ta te iubeste eu cred ca o sa te inteleaga, dar poate ca nu deodata dar oricum ar fi mai bine sa-i spui ce simt si odata si odata ii va trece supararea...ok

| panturucristina a răspuns:

Cum sa ii faci asa ceva surorii tale? daca el era prietenul tau si se ducea noaptea la ea? pune-te in locul ei.baga-ti mintile in cap fato.doar curvele fac asa ceva

| Ovidyuu a răspuns:

Poti sa-ti dai glontu esti curva rau de tot! asa ceva nu e normal.