| AnAndrey1994 a întrebat:

Hey! Buna tuturor! Am si eu o intrebare pentru voi! Daca o fac neprotejat si ma termin in ea si ea in scurt timp urineaza se poate sa aiba mai putina sansa sa ramana insarcinata? Ca am auzit ca in contact cu urina spermotozoizii mor! Ms!kiss

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Ce vârstă ai de gândești așa?
Nu are treabă urinatul și lichidul seminal care nici măcar nu este "atins, udat" de urină în momentul micțiunii.
Ai auzit foarte prost!
Prezervativul protejează antiboli, antisarcină.
La mulți ani!
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Nu..nu incerca asta...

| unknownn a răspuns:

Pai si de ce sa te termini in ea ma? Esti atat de prost incat sa nu fii in stare sa scoti pompierul inainte sa vomite?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă urinează după actul sexual, asta NU micşorează RISCUL de sarcină!

Dacă ai făcut acum ( deja ) asta, atunci să ia "pilula de a 2-a zi"!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Nu are legatura! urina iese printr-o gaura, iar sperma intra prin alta, nu se intalnesc!
ai putea totusi sa incerci prezervativul, e mai ieftin decat un pachet de pampers si de lapta praf!

| Vix999 a răspuns:

Nu are nici o treaba una cu alta. Nu diminueaza cu NIMIC faptul ca urineaza dupa ce iti dai drumul in ea.

| Keith a răspuns:

Nu te baza pe asta, cel mai bine pentru tine este sa te protejezi daca nu vrei sa ramana insarcinata, sau sa ia ea anticonceptionale, sunt o gramada de metode contraceptive.Bafta!

| Mariiuta a răspuns:

Felicitari o sa fii tatic!

| AnAndrey1994 explică:

Nu am facut asta! Pur si simplu am intrebat!

| AnAndrey1994 explică:

Atuncia inseamna ca doar la baieti ii asa ca dupa ce s-a terminat si urineaza acidul omoara hormoni

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AnAndrey1994):

Bun.
La băieți fiziologia organului genital este altfel structurat, au un singur canal de evacuare, atât urina cât și lichidul seminal ies pe acolo, pe canalul penisului.
La fete, orificiul vezicii urinare este chiar la intrarea în vagin, sperma cu urina nu se întâlnesc.
Asta nu înțelegeai tu.
Pa, pa.

| demongirl a răspuns:

Nu are nicio legatura urinatul cu spermatozoizi. Daca te-ai terminat in ea trebuie neaparat sa ia "pilula de a doua zi" ca sa nu ramana insarcinata.Noroc!

| MissWhite a răspuns:

Cand ai raport penisul intra intr-o gaura, iar urin iasa din alta gaura! nu faceti sex daca nu sunteti destul de maturi sau constienti!