| AnAndrey1994 a întrebat:

Hey! Ce faceti? Asi avea si eu o intrebare! Sotul meu s-a terminat ieri seara in mine si azi mi-a venit ciclul! Inseamna ca nu sunt insarcinata sau e prea devreme ca s-a intamplat prea devreme inainte cu 1 zi sa imi vina ciclul si inca nu se stie?

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Nu te lua dupa toti cunoscatorii.ala ce tu spui ca trebui sa vina sa a venit nu se numeste ciclu.aia se numeste menstruatie si este o parte a ciclului unei femei.deci nu ai ramas 1000%.ca sa ramai trebuie sa fii undeva la mijlocul ciclului tau.cam pe acolo poti ramine insarcinata.cu alte cuvinte trebuie sa faci sex undeva dupa 8-9 zile de cind iti incepe sa iti curga ce iti curge.si dupa faci zi de zi si asa ar trebuie sa ramai daca vrei sa ramai.sa raspund la intgrebare este prea tirziu nu este prea devreme. ovulul tau a murit de mult sau e batrin sa mai poacta fi fecundat.e mult de povestit asa ca ce sa zic. daca vrei sa stii multe ma gasesti pe aici.iti pot explica asa pe intelesul tau dar va trebui sa scriu ceva cam mult.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, ciclu = acel ovul este dat afara din organism

| Oana92 a răspuns:

Nu prea erai fertila ieri din moment ce azi ti-a venit menstruatia. totusi, esti deja casatorita si nu ai habar de astfel de chestii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar nu stii nimic despre sex, sau iti arde de gluma la miezul noptii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti casatorita si nu stii aceste lucruri? Cam ciudat, cati ani ai? Apropo deyu95 nu e nume de baiat? Sunt posibilitati sa ramai insarcinata, foarte mici dar sunt.Cel mai sigur nu ai ramas insarcinata.

| Against a răspuns:

Nu se stie niciodata happy, fa un test de sarcina peste 2 saptamani.

| EddiWeed a răspuns:

Intrebare de clasa a 5'a.nu cred ca ai ramas

| mariass a răspuns:

Cati ani ai de esti casatorita si nu stii nimic despre sex? straight face Doamne iarta-ma, foarte probabil sa ramai insarcinata.

| costelus25 a răspuns:

Tu esti casatorita si pui asemenea intrebari aici? Sau esti tiganca si ai 12 ani?