| Doddyy a întrebat:

Hey..Cine este in potriva Avortului? si de ce sunteti in potriva lui? ..eu sunt in potriva avortului.

53 răspunsuri:
| BeAmazing a răspuns:

Intr-un fel si eu sunt impotriva lui doarece prin avort omori o fiinta care a avut dreptul la viata deoarece tu i l-ai dat atunci cand te-ai culcat cu o persoana fara protectie.

| MrAlex a răspuns:

Eu unul sunt si in al doilea rand, frate daca nu vrei copil protejeazate si daca iubitul vrea fara prezervativ macar ia tu anticonceptionale! CezzaraaCezzy "intr-un fel" dc intr-un fel? Daca tu nu stii sa te protejezi suporti consecintele si nu cred ca ar fi bine si frumos sa iei viata acelui copil care el este facut din prostiewinking Si maicata daca ar avea ideea asta cand era de varsta ta tu numai erai acum pe site si sa iti exprimi parerea! o seara frumoasa

| Zenit313 a răspuns:

Un om sanatos la cap, nu are cum sa fie de acord cu uciderea unu om nevinovat!
Singura greseala a copilului, este ca s-a nascut intre oameni retardati!
Cei care fac avort, trebuiesc castrati chimic.

| Or1Ginal a răspuns:

Copilul nu e nascut buti debia la a 3a sau a 4a luna se poate considera un copil la 2 zile ce penisul meu face? da cu picioarele? are sentimente? raspunsul e NU

| Negative a răspuns:

Nu neaparat, depinde de la caz la caz. Daca tu traiesti de azi pe maine, decat sa ii provoci suferinta si copilului, mai bine il lasi asa.Cu toate ca e o chestie care ma dezgusta, in anumite circumstante o pot intelege. Pana la urma copilul nu a gresit cu nimic, viata nu e dreapta happy.

| Oana92 a răspuns:

Si eu sunt impotriva avortului, e mai mult decat o crima pentru ca acel copil chiar nu a gresit cu nimic. Nu as face un avort in niciun caz, daca am fost proasta si l-am facut din ``greseala`` -desi insec xxi nu poti sa faci un copil din greseala, atunci macar sa dau dovada de responsabilitate si sa-l cresc.

| CannbalCorpse a răspuns:

Sunt importriva avortului.
Mi se pare penibil sa omori un suflet ca nu esti in stare sa folosesti prezervativul sau pilula de a 2 a zi.

| dött a răspuns:

As fi impotriva avortului propriului copil. Restul sa faca ce-or vrea.

| Cristina45 a răspuns:

Eu sunt contra, dar sunt situatii in care nu ai nici un ban si ce faci atunci? nasti copilu ca sa il chinui? nu mai bine renunti sau cand pustoaice de 15-16 ani raman, doar nu o sa isi distruga complet viitoru pastrandul...dar cand ai o stare buna morala si financiara si nu vrei sal pastrezi inseamna ca esti un om fara scrupule

| Kristina_3133 a răspuns:

Sunt impotriva pentru ca acel copil nu are nicio vina.Sa faci un avort e o prostie.

| irrumator30 a răspuns:

Tu de ce esti impotriva avortului?

In conceptia mea, avortul e o crima abominabila, impotriva priului fiu, care inca nu s-a nascut. Plus, ca el, micut fiind e neajutorat, el n-are nici o vina. Daca parintii vor sa faca sex, sa foloseasca prezervativul sau alte metode contraceptive

| Valutzzzu a răspuns:

Suunt impotriva avortului pentru ca sunt nenumarate metode de contraceptie, aaa si mai sunt si impotriva agramatilor daca intelegi unde bat!

| Paulla a răspuns:

Eu sunt 'în potriva' agramatismului.sad

| Vix999 a răspuns:

Sunt "pro choice". Adica sunt de parere ca fiecare are dreptul de a decide pentru sine ce e mai bine.
Eu personal am avut extrem de mare grija mereu sa nu ma aflu in situatia de a lua aceasta decizie.

| larrii a răspuns:

Eu nu sunt "in nicio potriva", poate impotriva.

| Azµre a răspuns:

Sunt total de acord cu avortul, chiar susțin această practică în România. Ar trebui chiar statul să deconteze această intervenție.
O să mă credeți nebun... Dar cu toții ați observat că nu sunt centre de plasament, nu sunt locuri, acei copii numai ajung să fie adoptați, mulți îi fac apoi îi aruncă pe stradă sau îi omoară. Prin urmare cei care nu pot să ai be grijă nu vor copil să le fie mai ușor să scape de el.
Decât să fie chinuit mai bine nu se naște. + până în luna a 4 a este doar un embrion nimic mai mult. Conștiință nu v-a avea acel organism, atâta timp cât sistemul nervos nu se dezvoltă.

| Different69 a răspuns:

Eu sunt impotriva avortului! De ce faci sex neprotejat cand stii ca poti ramane insarcinata si apoi sa faci avort? raised eyebrows Unele persoane nu se gandesc la consecinte oh go on ci doar la placerea din acel moment.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Paulla):

rolling on the floor

| Paulla a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Şi-n cazul unui viol tot penibil e? Şi ca să ştii şi tu, nicio metodă contraceptivă nu e 100% sigură. Se aplică şi pentru restul care au sărit cu scuza asta, gândiţi-vă la toate posibilităţile.

| mona a răspuns:

Sunt impotriva avortului dar sa nu uitam ca exista cazuri medicale unde ultima solutie e recomandat avortul

| Hombre a răspuns:

Da, esti impotriva pana rămâi umflata si pe urma sa vezi ce repede uiti de impotrivirea asta.

| SecretLady91523 a răspuns:

Pentru ca e cel mai oribil lucru pe care al putea sa il faca cineva. Practic omori o fiinta(prin venele careia mai curge si sangele tau) pentru ca tu nu sti sa folosesti un prezervativ...ce vina are el/ea?:)

http://www.youtube.com/watch?v=y1lTuoIyEVo...(il recomand oricui vrea sa faca un avort):)

| LolaLollita a răspuns:

Sunt cazuri in care sunt de acord cu avortul, in cele mai multe chiar. De ce ar trebui un pastrat un copil care provine in urma unui viol? Sau daca parintii nu isi permit sa-l intretina? Ar trebui sa-l abandoneze apoi?
Nu ma judecati pentru felul in care gandesc.

PS: se scrie "impotriva" straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru irrumator30):

Si metodele contraceptive nu sunt tot o metoda de a 'ucide' saracul copilas? unele nu lasa oul fecundat sa se fixeze de peretele uterin. deci e omor. saracul sufletel. ce propui in acest caz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Total de acord. ar trebui sa fie gratuit. in schimb e foarte scump si mai ales cele care nu ar trebui sa nasca, il nasc pentru ca nu isi permit sa faca un avort.
o femeie nu poate fi fortata sa produca o alta fiinta. nu e o fabrica. dar daca fetele vor sa fie vazute asa, sa fie sanatoase. sunt niste idioate.
toti cretinii se ridica impotriva avortului. dar face cineva ceva pentru acei copii pe care ei ii vor nascuti?! sa doneze lunar bani cu care mamele sa creasca copiii aceia. sa se faca un cont pentru copiii astia, nedoriti.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

În România este foarte greu să crești un copil ăsta e adevărul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Azµre):

Vom disparea in scurta vreme.

| Omniscient27 a răspuns:

Eu sunt pro. orice fata poate sa aiba un accident si sa ramâna însarcinata fiind minora. si nu cred ca-i convine sa aiba copil asa tânara. Unele î-l pastreaza însa parerea mea e ca la 2 saptamânii sau cat are sarcina, avourtul nu se poate numii crima sau alte prostii.PRO

| irrumator30 a răspuns (pentru anonim_4396):

Metodele contraceptive sunt folosite impotriva sarcinii, de la inceput, sau in cazul prezervativului, si al bolilor cu transmitere sexuala. Mai bine folosesti metode contraceptive si faci sex cat vrei, daca nu te poti abtine, decat sa nu folosesti metodele si sa concepi un copil, pe care nu-l doresti, si sa ajungi la avort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învață naibii să scrii, te faci de râs.

Așa, revenind. Mă cam sperie imaginea avortului, așa tulburătoare cum e ea, dar sunt pro. Dacă un copil e făcut la viol sau dintr-un accident nefericit (asta și în cazul copilelor de 16 ani care o fac neprotejat - am văzut una pe site, dar nu mai știu cum o chema - merită să se chinuie dintr-o prostie toată viața cu un plod pe cap? Merită să se chinuie doar cu avortul, aș zice). Deși poate avea urmări urâte, mai bine infertilă decât fără o facultate sau un loc de muncă sau un copil crescut de bone, dacă îți permiți prin absurd.
Cum zicea și Christina09, și prin anticoncepționale ucizi fătul de exemplu. Plus că e doar o sămânță, nu e format complet.